Na tomto testu křižovatky pohoří 85 % studentů autoškoly. A asi ho nezvládnete ani vy, které auto pojede jako první?

Fotografie: CanvaPhotos

Pravidla silničního provozu by měl znát velmi dobře každý řidič, který pravidelně vyjíždí na silnice. Některé dopravní situace jsou ale tak zapeklité, že i zkušený řidič v nich tápe.

S pravidly silničního provozu se povinně musejí seznámit všichni, kdo absolvují výcvik na získání řidičského průkazu. Zvládnout testové otázky je jednou z podmínek závěrečných zkoušek. Dá se ale říct, že pokud není řidič profesionálem, tak v pozdější době už při řízení auta vychází z toho, co se před lety v autoškole naučil. Přitom přibývá složitějších dopravních situací. Uměli byste projet bez ztráty kytičky následující křižovatku?

Testová otázka, která nedává spát žadatelům o řidičský průkaz

Je pochopitelné, že se do testovacích otázek při zkouškách v autoškole dostanou tzv. špeky, se kterými se tak často na silnicích řidič nesetkává. O to více by ale měl znát odpověď. Na následující fotografii je ve skutečnosti poměrně jednoduchá křižovatka. Přitom kvůli odpovědi, které auto jí projede jako první, ze zkoušek odpadává řada žadatelů o řidičák. Odpověď je totiž zapeklitější. Tak si dobře fotografii se třemi vozidly prohlédněte a zkuste si tipnout, které vyjede nejdříve.

Až 85 procent respondentů selhává

Téměř tři čtvrtiny žadatelů o řidičský průkaz kvůli záludnosti výše uvedené otázky zkouškou neprojdou. Přitom se stačí jen zamyslet a použít pravidla silničního provozu, která platí i v tomto případě. Možnosti, ze kterých je možné vybírat správnou odpověď, jsou následující:

Fotografie: CanvaPhotos
  • A: červený osobní automobil, modrý osobní automobil, žlutý autobus
  • B: modrý osobní automobil, červený osobní automobil, žlutý autobus
  • C: žlutý autobus, modrý osobní automobil, červený osobní automobil.

Která odpověď je správná?

Pokud jste odpověděli, že B nebo C, tak jste se zmýlili. Jediná správná odpověď je A: červený osobní vůz je na hlavní silnici a pokračuje po hlavní silnici, takže má přednost v jízdě. Za ním pojede modré auto, protože odbočuje z hlavní silnice na vedlejší. Až nakonec křižovatkou projede žlutý autobus.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*