Tento oční test je skutečnou výzvou: Na fotografii houfu lidí je schovaná panda. Najdete ji do 10 sekund?

Na internetu najdete hodně zajímavých hádanek všeho druhu. Nedávno se objevila velmi zákeřná fotografie, která chce skutečný cit pro detail.

Jen málokomu se totiž podaří rychle zachytit pandu, která se tu mezi mnoha hlavami skrývá. Tuto fotografii zveřejnila Tracy Lynn Heightchew a rozhodně není jednoduchá. Hlavně nejde o žádnou montáž, ale snímek z konference Junior Achievement z roku 1978. Mnoho lidí si bude navíc myslet, že jde o klam a žádná panda tam není. Není v tom ale žádný fígl, takže se nevzdávejte a podívejte se na fotografii skutečně pozorně. Panda už na vás čeká.

Jak dobrovolníci pomáhají vzdělávat generace

Misí hnutí, z jehož setkání snímek pochází, je inspirovat mladé lidi a připravit je na vlastní úspěch. Tato inspirace pochází z široké komunity dobrovolníků. Ti se dělí o svoje bohaté zkušenosti a předávají ostatním potřebné znalosti. Během procesu tak tato komunita funguje jako vzor. Ten má pozitivně ovlivnit hlavně mladou generaci a její vnímání důležitosti vzdělávání i kritických dovedností pro dospělý život.

Hnutí se ukázalo jako velmi přínosné v otázkách finanční gramotnosti, pracovní a kariérní připravenosti i dovednosti pro podnikání. Tohle všechno výrazně usnadňuje život mladé generace. Kurzy a lekce se propojují i se vzdělávací soustavou konkrétních států. Výzkumy a srovnání také ukázaly, že účastníci těchto setkání mají mnohem větší šanci na získání vysokoškolských titulů. Operují svědomitěji s penězi, případně zakládají firmy.

Černobílí lezci po stromech a plavci

Černobílé zbarvení velkých pand má hned dvě funkce – kamufláž a komunikaci. Tvář, krk, bříško a kýty jsou bílé pro splynutí se sněžným okolím. Pračky a nohy jsou černé, což usnadňuje ukrytí ve stínu. Podobně jako kočky domácí mají pandy vertikální zorničky. Matky jsou se svými mláďaty v kontaktu během prvního měsíce na 100 %. Malé pandy jim odpočívají na břiše přikryté hlavou, nohou nebo prackou.

Panda velká je obecně velmi dobrým plavcem a také vynikajícím stromolezcem. Tohle se naučí už ve věku 5 měsíců a někdy trénuje i lezením po vlastní matce. Podobně jako lidé mají pandy prodlouženou zápěstní kost, takže dovedou používat palec k lepšímu úchopu potravy. Zatímco kočky stráví většinu dne spánkem, pandy ho zase projí. Celkově stráví krmením – hlavně bambusem – 10 – 16 hodin každého dne.