Hledání zatoulané pandy na obrázkovém testu postřehu zabaví celou rodinu

Fotografie: vlastní tvorba

Předvánoční čas je jako dělaný k rozjímání a relaxaci. V adventním období však můžete kromě jiného trénovat i mozek. S tím vám pomůže tento veselý obrázkový test se sněhuláky. Líbit se bude jisto jistě i těm nejmenším ve vaší rodině. Dokážete v tom ohromném množství sněhuláků objevit pandu? Pokud ano, máte opravdu skvělou koncentraci.

Proč je důležité mozek trénovat průběžně během života?

Trénování paměťových funkcí a koncentrace je nezbytné hned z několika důvodů. Za prvé se udržíte mnohem déle v perfektní duševní kondici. Nebudete mít problém zapamatovat si v pokročilém věku i kdyby ten nejkratší nákupní seznam.

Za druhé se můžete vyhnout rozvoji neurodegenerativních změn na mozku, které mohou vést k Alzheimerově chorobě či stařecké senilitě. A jak své neurony procvičovat?

Fotografie: PxHere

Ideálně křížovkami, hlavolamy, čtením knih a také třeba takovými testy, jako je tento se sněhuláky. Mozek v kondici však udržíte i jinými způsoby. Velmi důležitý je především životní styl. Jezte hodně ovoce a zeleniny, vyhýbejte se, pokud možno dlouhodobému stresu a spěte alespoň 7 až 8 hodin denně.

A jak je to tedy s obrázkovým testem?

Nyní se ale vraťme zpět k onomu obrázkovému testu se sněhuláky a ukrytou pandou. Už jste ji mezitím našli? Zprvu se tento úkol může zdát až nesplnitelný, avšak není tak složitý. Poradíme vám, kam se svým zrakem zaměřit.

Sledujte horní okraj obrázku, respektive hledejte v pravé polovině z vašeho pohledu. Už ji vidíte? Dvě černé tečky, které představují oči a jedna menší, jež značí nos. Ano, je to přesně ona, zatoulaná panda.

Fotografie: PxHere

Tento krásný obrázek můžete použít nejen jako test vaší soustředěnosti a postřehu, ale také jako omalovánky pro vaše ratolesti. Stačí si jej vytisknout a společně můžete vybarvovat sněhuláky různými barvičkami. Zkrátíte si tak čekání na Ježíška.

Fotografie: Vlastní tvorba

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]