Vytrénovaný služební pes pohotově zasáhl poté, co jeho panička dostala v supermarketu záchvat

Fotografie: Kreuzschnabel / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Pro mnoho lidí se špatným zdravím mohou být služební psi opravdovou oporou. Tito věrní společníci bývají vycvičeni k tomu, aby rozpoznali, když má jejich majitel potíže a pohotově reagovali.

Typickým příkladem je situace ze supermarketu, kdy pes zareagoval poté, co jeho majitelka zničehonic dostala záchvat. Přesněji se jedná o příběh Amber Laudicinové ze Severní Karolíny v USA. Bohužel trpí záchvaty v důsledku poškození mozku. Údajně to souvisí s chemoterapií, již podstoupila během boje s mozkovým nádorem v roce 2010.

Incident v místním supermarketu

Naštěstí má Amber po boku 11měsíčního služebního psa jménem Koda, kterého vycvičila, aby reagoval, když má záchvat. Jeden z těchto okamžiků skutečně nastal v době, kdy Amber nakupovala v místním supermarketu. Najednou začala vykazovat známky záchvatu, včetně mírného zpoždění řeči těla a kolísavých pohybů.

Štěkot přivolal zaměstnance na pomoc

Koda si u své majitelky začal všímat, že něco není v pořádku, a ostražitě štěkal. Když Amber následně upadla na zem, Koda zůstal po jejím boku a dával pozor, aby se nezranila. Zatímco Amber byla na zemi, přispěchal zaměstnanec, který byl obeznámený s její situací a naštěstí věděl, že pokud Koda štěká, něco není v pořádku.

Naštěstí situace dopadla dobře

Zaměstnanec zavolal na tísňovou linku, zatímco Koda trpělivě hlídal. Amber se po nějaké chvíli konečně uklidnila a naštěstí ani nemusela do nemocnice. Když se probrala, vyslechla si, jak celá situace probíhala. Zaměstnanec si Kodu nemohl vynachválit, vzhledem k tomu, že mu ještě nebyl ani rok. Samozřejmě se ještě najdou věci, které je třeba v jeho výcviku vypilovat, ale to se postupem času vylepší.

@koda_sd_in_training TW: Real Time True Seizure Occurs – this shows the amazing staff at my local Harris and Teeter handling this situation amazingly from beginning to end when medics arrived. Koda is still learning and did very well. The leash unfortunately contributed to a lot of his tasking issues and now tells me he needs to b on a traffic lead. You can train and train for this but you dont know how far youve come until it actually happens. I cant predict my episodes so its truly rare for me to catch it on film. Not that I like showing me in this state, I felt it’s important to show why you shouldnt mess w service dogs. He knew something was up and I should have known better to not be out the way ive been feeling. The first time her barked i wasnt 100% he was truly alerting but after, it was clear and I listened. Now I can know to trust his alerts more and more 🙂 home and resting now. #canecorso #canecorsoitaliano #servicedog #servicedogintraining #servicedogsoftikok #canecorsoservicedogintraining #servicesogprospect #servicedogteam #mastiffsoftiktok #dogtraining #puppytraining101 #puppytraining ♬ 10 minutes BGM for light training such as yoga(845880) – kakumaru

Pes zabránil vážnému zranění

Amber zveřejnila svůj příběh na sociálních sítích. Kodu zde označovala za skutečného hrdinu, který jí zachránil život. Minimálně zabránil v tom, aby si vážně ublížila. Typickými příklady těchto situací jsou vážné otřesy mozku a jiná zranění, jež mohou mít celoživotní následky. Koda však tuto jeho první nouzovou situaci zvládl opravdu dobře.

Založení dobročinné sbírky jako poděkování

V příspěvku Amber sdělila, že to byla jeho první opravdová nouzová situace, kterou s přehledem zvládl. „Můžete na takové situace neustále trénovat, ale nevíte, jak daleko jste pokročili, dokud se to skutečně nestane,“ napsala Amber. Také ocenila pohotové jednání zaměstnanců supermarketu. Několik dní poté vytvořila dobročinnou sbírku, aby získala peníze jako poděkování zaměstnancům a manažerce za jejich činy, které jí zachránily život.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]