Podle očního testu si ověříte svou vnímavost a rozpoznávací schopnosti. Jen malé procento lidí ho zvládne vyřešit za 20 vteřin bez chyby

Fotografie: Depositphotos

Začněte den pořádnou mozkovou rozcvičkou a vyzkoušejte si jeden krátký test. Za dvacet vteřin zjistíte, jak je na tom váš postřeh.

Příležitostí ke trénování mozku není nikdy dost. Šedá kůra mozková potřebuje neustále zajímavé podněty a náměty, aby se rozvíjela a udržovala se v kondici. Ne nadarmo jsou proto náročná mozková cvičení doporučována jako prevence Alzheimerovy choroby a dalších vážných potíží. Měli byste však vědět, že s cvičením mozku je to stejné jako s jakýmkoliv jiným cvičením – můžete ho dělat i po troškách, zato však pravidelně.

Fotografie: Pixabay

Krátké ranní rozcvičky mají smysl

Není tedy nutné, abyste každý den seděli nad křížovkou dlouhé hodiny nebo si v rámci celé polední pauzy soustředěně luštili sudoku. Každý fitness trenér vám řekne, že i 20 dřepů denně má smysl, pokud je provádíte skutečně každý den. A s mozkem je to zrovna tak. Dejte mu každý den nějaký zajímavý podnět a rozhodně vám nezakrní. Právě naopak. Časem zjistíte, že budete schopni řešit náročnější a náročnější úlohy.

Najděte číslo, které mezi ostatní nepatří

Tedy abychom byli přesnější, jde vlastně o čísla. Obvykle jsou podobná zraková cviční založena na hledání jen jednoho „chybného“ bodu. Mozek se tedy soustředí na daný úkol velmi silně, ale vzápětí „odpadne.“ Pokud však před něj položíte výzev více, donutíte ho déle setrvávat nad danou úlohou, čímž se samozřejmě také mnohem lépe procvičí. A o to by vám mělo jít především. Není totiž důležitá kvantita, ale kvalita.

Fotografie: CanvaPhotos

Na tomto obrázku najdeme celkem devět řádků, zdánlivě tvořených stejnou číslicí. Je to sedmička. Šťastné číslo pro většinu z nás. Někteří lidé věří, že čím více sedmiček ve svém okolí mají, tím spokojenější život budou mít. Ovšem v tomto případě je kontinuita sedmiček na několika místech narušena. Pro začátek vám neprozradíme, kolik vetřelců je na obrázku, ale jsou to rozhodně více než dva.

Začněte se svou dnešní výzvou

Na stopkách si nastavte 20 vteřin (najdete je na každém trochu lepším mobilu) a můžete se pustit do hledání. Pátrejte řádek po řádku a nenechte se ničím vyrušit. Buďte opravdu pečliví a prohlížejte každou jednotlivou siluetu číslice. Zároveň však myslete na to, že vám ubíhá čas, takže se rozhodně nevyplatí setrvávat na jednom místě příliš dlouho. Jakmile se stopky rozezní, podívejte se na správný výsledek.

Fotografie: CanvaPhotos

Jak vidíte, celkem tu můžete najít čtyři vetřelce. Chyba je tedy zhruba na každém druhém řádku. Jsou rozmístěny náhodně bez jakéhokoliv klíče. Odhalili jste je všechny? Gratulujeme. Ale pokud ne, podívejte se na to, jak byste se mohli během příštího hledání zlepšit. Nikdy totiž není pozdě na to naučit se novou techniku. A při řešení nejrůznějších hlavolamů platí tahle poučka dvojnásob. A jak tedy na to?

Jak najít jedničku mezi sedmičkami

Podívejte se na to, co mají jednotlivé siluety společné a co naopak rozdílné. Už dítě v první třídě ví, že „nožička“ od sedmičky a jedničky vypadá skoro stejně, tady tedy s hledáním správného řešení nepochodíte. Musíte se zaměřit na horní stranu číslice. Zatímco sedmička má „zobáček“ dlouhý, u jedničky se výrazně krátí. Stačí vám tedy jen rychle přejíždět očima po horní straně každého řádku a za 20 vteřin máte hotovo.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]