Krásná a štíhlá stehna nemusí být pouhým snem. Pomohou jednoduché cviky

Fotografie: Freepik

Pakliže toužíte po tom, mít štíhlé nohy a útlá stehna, přinášíme vám velmi snadné cviky, které vám k dokonalejší postavě dopomohou. Zejména pak zredukují tukové zásoby na vnitřní straně stehen. Postačí je provádět v určité pravidelnosti a intenzitě a výsledky se brzy dostaví. Buďte krásná a fit v každém věku!

Hmity dolními končetinami a výkopy z kleku

K tomuto cviku si sedněte na zem, opřete se o pravý loket a trup nasměrujte k němu. Nohy stále zůstávají rovně. Levou rukou si chytněte levou nohu za kotník a tou pravou hmitejte směrem nahoru. Opakujte 15x a pak vyměňte strany. Další cvik budete provádět z kleku. Následně se nakloňte na stranu, opřete se o levou ruku a pravou nohou udělejte výkop do strany. Opakujte 15x a poté vyměňte strany.

Protahování stehen z lehu a cvik s polštářem

K tomuto cviku si lehněte, pak pokrčte nohy v kolenou a zvedněte je do vzduchu. Postupně nohy narovnávejte a tlačte je co nejdál od sebe. Takto opakujte cvičení asi 15x za sebou s menšími pauzami.

V další fázi si k ruce vezměte nějaký malý polštářek. Ten si vložte mezi stehna a dělejte klasické dřepy s narovnanými zády. Ruce jsou sepnuté u hrudníku. Opakujte asi 15x.

Jednoduchý zdvih na podložce a poloviční netypické dřepy

U dalšího cviku si opět lehněte na podložku. Otočte se na bok a zvedněte trup. Opřete se o loket pravé ruky a pokrčenou levou nohu překřižte přes tu pravou, která je pro změnu natažená. Levou rukou držte kotník levé nohy na místě a pravou nataženou nohou hmitejte vzhůru.

Opakujte na každé straně zhruba 15x. Nyní se postavte, rozkročte se co nejvíce to jde a pravou patu zdvihněte do vzduchu. Posléze proveďte mírný dřep, v něm vydržte asi minutu a půl a opakujte na druhé noze. Ruce jsou po celou dobu cvičení předpažené a spojené.

Posilování stehna vleže na podložce

A v další fázi si opět lehněte na podložku. Trup zůstává rovně, ruce jsou rozpažené. Levou nohou hmitejte do stran a pak to samé proveďte i s pravou dolní končetinou. Opakujte 15x na každé straně s krátkými pauzami.

Jaká další cvičení napomohou k dokonalým stehnům?

Velmi vhodnou sportovní aktivitou pro dokonalá stehna je například běhání. K tomu je zapotřebí si zakoupit především kvalitní běžeckou obuv. Pakliže si nejste jistí správnou technikou běhu, nechte si poradit od trenéra. Pravidelný běh zformuje nejen vaše stehna, ale celou vaši postavu. Budete se cítit lépe a získáte více životní energie. Na hubnutí je běhání také dokonalé. A hlavně je aktivitou, kterou lze provozovat kdykoliv, kdekoliv a zadarmo.

Fotografie: Pixabay

Změňte životní styl

Pokud je vaším snem ideální postava, s kterou jsou samozřejmě spojená i štíhlá stehna, je zapotřebí kromě pohybu do svého života zařadit i zdravou životosprávu. Základem je pestrý jídelníček, který nebude obsahovat průmyslově vyráběné pokrmy, nezdravé tuky a složité cukry. Preferujte zeleninu, ovoce, libová masa, ryby a vynechte pečivo, přílohy a sladkosti.

Ke krásné postavě rozhodně nenapomůžete tím, že budete hladovět. Tím jen svému tělu dáte signál, že je něco špatně. Proto si začne dělat paradoxně větší tukové zásoby na „zlé“ časy. Potýkat se rovněž můžete s jo-jo efektem, proto se stravujte pravidelně, ideálně tedy 4x denně.

Co dělat, když nezbývá na cvičení mnoho času?

V případě, že máte sedavé zaměstnání a nezbývá vám mnoho času na cvičení, zkuste do svého denního harmonogramu zařadit alespoň krátké procházky. Pobyt na čerstvém vzduchu vám za prvé prospěje po psychické stránce a za druhé rozpohybuje váš zpomalený metabolismus. A jestliže se snad nemůžete přinutit i k obyčejné procházce, pořiďte si třeba pejska, který vás zcela jistě donutí k pohybové aktivitě.

Úvodní Fotografie: Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]