Tento kůň je pro svůj vzhled považován za nejkrásnějšího na světě. Vypadá, jako by byl politý zlatem

oko kůň
Fotografie: Pixabay

Některá zvířata se mohou občas narodit v jiném zbarvení, než jaké je obvyklé. Tento kůň je však naprosto unikátním úkazem a dokazuje, jak umí být příroda fenomenální.

Spousta zvířat může být různě zbarvena, některá dokonce i velice netradičně. I koně patří mezi druh, který má hned několik různých zbarvení. Mezi jedinci se však může objevit i opravdu netradiční kousek, přičemž odlišná zbarvení jsou velice vzácná. Tento kůň má však tak neuvěřitelnou barvu, že byl spoustou lidí označen jako nejkrásnější kůň na světě.

Kůň pochází z Turecka

Tento jedinec nesoucí velmi netradiční zbarvení pochází až z dalekého Turecka. Plemeno tohoto koně je velice vzácné a je potomkem koní, kteří žili v dávné minulosti. V současné době se odhaduje počet pouze 3 500 koní s podobným zbarvením, jako má toto achaltekinské plemeno. Vzácné plemeno je odlišné svými často zajímavými barvami, například u tohoto jedince to vypadá, jako kdyby byl celý ze zlata.

Jedná se o nejstarší plemeno

Dle různých lidí, kteří se specializují na koňská plemena, se prý jedná o potomka přibližně 3 000 let starého plemene. Dříve byli tito koně převážně v Turkmenistánu a jsou údajně zároveň i nejstarším plemenem, které kdy bylo člověkem domestikováno. Mezi nejvýraznější rysy patří hlavně zbarvení jejich srsti, které na slunci vypadá, jako kdyby tyto koně byli ze skutečného zlata.

rakev pohřeb

Kůň na pohřbu truchlil u rakve svého majitele. Po minutě své zvířecí emoce neudržel a propukl v hořký pláč

Srst koně se leskne

Nejvíce je zlatá barva srsti koně vidět na slunci. Dle odborníků je to způsobeno tím, že na slunci srst tohoto koně odráží paprsky světla, a proto kůň vypadá jako zlatý. Dle předpokladů se tento kůň se svým zbarvením již narodil a toto zbarvení má stejnou funkci jako u jeho předků. Hlavním aspektem bylo to, aby toto zbarvení fungovalo jako kamufláž při cestách v poušti, kde se kůň dal obtížněji spatřit.

Zvíře vypadá majestátně

Se svým vzrůstem, který je přibližně 150 cm v kohoutku, působí toto koňské plemeno opravdu majestátně. V některých zemích, jako je například Čína, je tento kůň dokonce nazýván jako nebeský. Toto přirovnání je celkem trefné, jelikož tak toto zvíře opravdu působí. Koně jsou ve všech aspektech velice krásná zvířata, obzvláště v tomto zbarvení. Doufejme tedy, že takovýchto majestátních koní na světě nezačne ubývat, ale právě naopak.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]