Bílé zuby bez chemie za použití kurkumy a kokosového oleje

Všichni toužíme po tom, mít dokonale bílé zuby. Jsou symbolem zdraví i krásy. Bohužel, i když zubní hygieně věnujeme náležitý čas a pozornost, ne vždy jsou naše zuby tak bílé, jako bychom si přáli. Svou roli totiž hraje genetika a také konzumace nejrůznějších nápojů a potravin, které způsobují zabarvení zubní skloviny. Naštěstí existuje spoustu možností a triků, které vám váš vysněný úsměv pomohou získat.

Profesionální versus domácí bělení

Zuby si samozřejmě můžeme nechat odborně vybělit dentální hygienistkou. Toto vyčištění je sice velmi účinné, ale zároveň finančně poměrně nákladné. Naštěstí ale existují i přírodní triky, jejichž pravidelným používáním docílíme stejně pozitivních účinků, ale které jsou v porovnání s profesionálním vybělením mnohem levnější.

Kurkuma a kokosový olej

Jedním z těchto způsobů je použití kurkumy a kokosového oleje. Stačí, když do misky vložíte přibližně půl čajové lžičky kurkumy a jednu čajovou lžičku kokosového oleje. Následně kurkumu s olejem důkladně promíchejte, až získáte homogenní pastu. Poté malé množství této pasty vložte na váš zubní kartáček a čistěte si touto směsí zuby po dobu přibližně čtyř minut.

Na závěr si vypláchněte ústa podobným způsobem, jako když si obvykle čistíte zuby. Pro dosažení maximálního účinku si touto směsí čistěte zuby jednou denně přibližně po dobu dvou týdnů.

Prvních rozdílů si všimnete již během několika málo. Jinou možnost, jak své zuby snadno a účinně vybělit, představuje jedlá soda, často se doporučuje její použití společně se solí.

Stačí si na zubní kartáček nanést malé množství směsi připravené z půl čajové lžičky jedlé sody a stejného množství soli a zuby si jimi vyčistit. Takovéto čištění se ale doporučuje pouze přibližně jedenkrát za dva týdny, jinak by mohlo dojít k narušení zubní skloviny.

Fotografie: Pixabay