Už žádná žehlička, krepaté vlasy můžete narovnat stejně dobře i pomocí přírodních prostředků a zároveň posílit jejich zdraví

Fotografie: Getty Images

Krepaté, nepřirozeně vlnité, nepoddajné nebo přímo vzpurné vlasy? Ranní překvapení před zrcadlem vede k použití žehličky, která pomůže vrátit za pomoci kosmetických přípravků vlasům optimální vzhled. Přípravky pro rovnání vlasů jsou však nejen příliš drahé, ale hlavně nadité různými druhy chemikálií a obsahují agresivní složky, které způsobují podráždění pokožky, vysušování vlasů a třepení konečků. S přírodními prostředky budou vlasy hladké, přirozeně hydratované a zářit zdravím.

Levné a dostupné prostředky pro krásné vlasy

Jak dát vlasům řád, když se bouří ráno proti hřebenu? Řešením je ošetření pomocí drahých marketingových prostředků, které mohou však vlasy nenávratně poškodit. Ošetření pomocí přírodních ingrediencí je nutné provádět pravidelně před mytím vlasů, aby došlo k posílení vlasového porostu. Díky hydratovaným vlasům si budete moci dovolit jakýkoli účes, protože půjdou dobře tvarovat. Navíc budete potřebovat pouze misku a lžíci na přípravu vlasových směsí a masek. Jaké ingredience použít?

Kokosové mléko

Po kokosovém mléce budou vlasy nejen krásně vonět a navodí pocit dovolené v Karibiku, ale jeho použitím dojde k aktivaci růstu a posílení vlasových folikul. Naneste mléko po celé délce vlasů a nechte vyživovat 20 minut, poté omyjte běžným způsobem.

Fotografie: Pixabay

Pivovarské kvasnice

 

Levné a účinné kvasnice jsou lékem na poškozené vlasy, současně vlasy krásně vyhladí. Připravte si misku, vložte do ní 3 čajové lžičky pivovarských kvasnic a smíchejte s 5 lžičkami farmářského medu. Naneste masku na vlasy a pokožku a nechte působit 10-15 minut. Opláchněte vlažnou vodou. Budete překvapeni, jak díky kvasnicím získají vlasy na objemu a hebkosti, dojde též k odstranění lupů a odumřelé tkáně.

Aloe Vera

Klasika v kosmetice a dermatologii, to je aloe vera. Rostlina si poradí s pokožkou a stimuluje růst vlasových folikul. Na masku smíchejte gel z aloe vera se 100 ml teplého olivového oleje a naneste na vlasy. Zakryjte igelitovou čepicí, zabalte hlavu do teplého ručníku a nechte 30 minut působit. Zábal opakujte jednou týdně.

Fotografie: Pixabay

Ricinový olej

Přírodní prostředek na vyhlazení nepoddajných vlasů, přirozeně hydratuje suché vlasy. Aplikujte na kořínky, poté pár kapek vetřete do vlasů. Po 30 minutách omyjte šamponem.

Mléko a med

Maska z mléka a medu dodá vlasům minerály a vitamín D, které zajistí potřebnou hydrataci. Postačí smíchat mléko s medem a nanést na vlasy, ponechat 30 minut působit a omýt. Vlasy budou hebké a lesklé. Opakujte tento rituál každý týden.

Fotografie: Pixabay

Banán

Banány hydratují, rozmělněte je na pyré, přidejte olivový olej a naneste na vlasy. Výživný efekt dodá vlasům hedvábnou texturu a navrátí jim lesk a tvar bez krepatění.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]