Učitel si oholil hlavu, aby podpořil svého studenta s rakovinou. Udělal velice ušlechtilý čin

Fotografie: Public Domain

Některé děti mohou být ve škole terčem posměšků a šikany. Něco podobného se stalo i chlapci, který však našel podporu ve svém učiteli. Ten pro něho udělal neuvěřitelné gesto.

Spousta dětí to během svých studentských let nemá jednoduché. Některé se stávají terčem různých posměšků, či dokonce šikany. Dosti často to může být i tím, že někdo vypadá zcela odlišně než ostatní děti. To však může být spojeno i s nějakou nemocí, se kterou se toto dítě potýká. Posmívání ostatních tak poté určitě nepřidá na tom, jak se dané dítě cítí. Tento učitel se však rozhodl podpořit svého žáka.

Muž bere práci vážně

Kantor učící na základní škole bere svou práci doslova jako poslání. Snaží se své studenty naučit nejen to, co je potřebné, ale také se jim snaží pomáhat nad rámec svého zaměstnání. Zkrátka tomuto muži záleží na tom, aby jeho žáci měli co možná nejlepší dětství. Vždy se tedy snaží být pro své žáky i oporou, ať už je trápí cokoliv.

Jeden ze žáků neměl vlasy

Jednoho dne si učitel všiml, že v jeho třídě je něco trošku jinak než obvykle. Jeden z jeho studentů totiž přišel do školy a byl úplně bez vlasů. O přestávce se tak tento učitel začal více zajímat o to, proč tento žák nemá vlasy. Během několika minut zjistil, že onen plešatý hoch trpí národovým onemocněním a vlasy mu vypadaly kvůli chemoterapii. Učiteli tak bylo hned jasné, že si chlapec prochází neuvěřitelně náročným obdobím.

Statečný bojovník: 9letý chlapec vydržel bojovat s rakovinou dost dlouho na to, aby mohl poznat svou sestřičku. Bylo to jeho poslední přání

Muž žáka podpořil

Za žádnou cenu také učitel nechtěl, aby jeho vzhled ostatní žáci zesměšnili, jelikož by to chlapce mohlo ještě více ranit. Další den se tak tento učitel rozhodl svého žáka podpořit. Nechal si proto sám oholit hlavu a následující den přišel do školy plešatý. Ihned šel za svým studentem a řekl mu, že toto gesto udělal pro něj, aby chlapce podpořil v jeho nelehké situaci.

@chelagracielagrace♬ Gracias a Ti – Himno Teletón Guatemala 2022 (35 Años) – Sheeno El Sensei & NART

Učitel sklidil pochvalu

Za jednoduché, avšak veliké gesto sklidil tento učitel mnoho pochval. Vše se rozhodl natočit na video a umístit na sociální sítě. Jeho jednání velice brzy sklidilo veliký a pozitivní ohlas. Tento učitel by mohl být příkladem ostatním v tom, jak jednat se svými žáky. Tímto gestem navíc také dokázal, že dokáže své studenty podpořit i v jiných ohledech než jen ve studiu.

Zdroj: Positivevibration

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]