Statečný bojovník: 9letý chlapec vydržel bojovat s rakovinou dost dlouho na to, aby mohl poznat svou sestřičku. Bylo to jeho poslední přání

Fotografie: Depositphotos

Pro rodiče neexistuje nic horšího než představa, že se jejich dítěti něco stane. Smrt dítěte je vždy velikou tragédií, o to víc, když dítě před smrtí trpí.

Bailey Cooper je asi tím nejstatečnějším chlapečkem. Tento devítiletý chlapec prokázal před svou smrtí opravdu mimořádnou statečnost. Bailey trpěl rakovinou a moc dobře věděl, že už se z toho nedostane. I tak ale trpělivě čekal na to, až jeho maminka přivede na svět jeho sestřičku. Chtěl se s ní totiž aspoň setkat, před tím než odejde.

Rakovina byla již v pokročilém stadiu

V roce 2016 diagnostikovali lékaři Baileymu rakovinu. Když mu ji objevili, byla již v pokročilém stádiu a nemohli udělat nic pro to, aby ho mohli zachránit. Non-Hodgkinův lymfom je rakovina, která se vyvíjí z buněk lymfatického systému, lymfocytů. Jde o typ bílých krvinek, které se účastní obranných reakcí těla. Vyskytuje se například v žaludku, střevech, mozku, ale dokonce i v kůži.

Léčba této nemoci

Léčba tohoto druhu rakoviny je založena zejména na chemoterapiích. To bylo nabídnuto i malému chlapci, když lékaři zjistili, že je nemocný. Při první diagnóze si lékaři uvědomili, že se ve skutečnosti jedná o rakovinu stadia 3. To tedy znamenalo, že šance na přežití malého chlapce byly opravdu minimální. Chlapec podstoupil mnoho chemoterapií a různých injekcí. Po několika týdnech se dokonce začal cítit lépe.

Jenže v červnu měl recidivu a i jemu v tu dobu definitivně došlo, že se rozhodně neuzdraví. Poté, co lékaři malému Baileymu v klidu vysvětlili, že mu zbývá jen pár týdnů života, nebo maximálně pár měsíců, vyjádřil své poslední přání. Chtěl, aby jeho sestřička přišla na svět ještě před tím, než on nemoci podlehne.

Jeho přání se splnilo

Baileyho matka byla v té době těhotná s holčičkou. Všichni si mysleli, že Bailey zemře dříve než se malá narodí, protože mu nezbývalo mnoho času. Ale on udělal všechno pro to, aby viděl svou malou sestru, než odejde. Chlapeček se o ni dokonce chtěl postarat, přebaloval ji a dal jí lahvičku. Dne 22. prosince 2017 byl Bailey znova převezen do nemocnice. O několik dní později bohužel zemřel, ale jeho přání bylo splněno.

Zdroj: The Sun, New York Post

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]