Prevence proti nepříjemnému zápachu v lednici, který trápí téměř každou domácnost. Prostý čajový sáček udiví svým efektem

Fotografie: Depositphotos

Možná jste se v kuchyni setkali s nepříjemným zápachem z chladničky. Možná je to tím, že necháváte na policích nezakryté potraviny. Trik s čajovým sáčkem vám ale vytrhne trn z paty.

Většina z nás má ve zvyku uchovávat potraviny v lednici nesprávně. Plastové nádoby, sáčky, sýry, salámy atd. jsou věci, které rády plesniví se zapáchající bílou vrstvou. Pokud takto uchováváte potraviny v chladničce delší dobu, vzniká uvnitř nepříjemný zápach. Přestože na trhu existují různé speciální pohlcovače pachů, nám může pomoci úplně obyčejný čajový pytlík. Jak?

Eliminace zápachu pomocí čajových pytlíků

Trik s čajovými sáčky je vynikajícím nástrojem pro neutralizaci nepříjemných pachů. Dejte sáček čaje do lednice a uvidíte, co se stane druhý den. Tato technika vás zbaví tohoto problému, který se může v domácnosti vyskytnout. Aby toho nebylo málo, čaj má antimikrobiální vlastnosti, které bojují proti potenciálně patogenním zárodkům a bakteriím, takže se dá říci, že rozhodně spojíte příjemné s užitečným.

Fotografie: Depositphotos

Tento jednoduchý fígl s čajovým pytlíkem vám pomůže ochránit chladničku před činností těchto škodlivých mikroorganismů. Jen nezapomeňte, že ho před uložením do chladničky musíte nejprve vysušit, aby nechytl plíseň. Pokud budete tento neobvyklý tip používat každý den, vaše lednice bude vždy krásně vonět!

Odstranění zápachu pomocí toaletního papíru

Dalším tipem je vložit do lednice ruličku toaletního papíru, protože tento materiál má měkkou a porézní strukturu. Absorbuje vlhkost a nepříjemné pachy. Zkuste položit roli toaletního papíru na polici v lednici a po několika dnech zkontrolujte výsledek. Bude mokrá, ale stěna za lednicí už nebude pokrytá kapkami vody. Také si všimnete, že výrobky již nemrznou a že z lednice zmizel zápach nejstarších potravin.

Fotografie: Depositphotos

Pro uchování sýrů a uzenin se doporučuje tyto výrobky před uložením do krabic zabalit do papírových utěrek. Díky tomu vydrží déle čerstvé. Role toaletního papíru může být umístěna nejen na policích chladničky, ale také v přihrádce. Takto zelenina nezmokne a vydrží déle. Je důležité nezapomenout vyměnit papírovou roli za novou poté, co se ta první namočí. Na polici, kam byla umístěna, shnije.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]