Eliminovat nepříjemný zápach v koupelně nebylo nikdy snazší. Stačí se řídit těmito zásadami

Fotografie: Depositphotos

Není nic horšího než nepříjemný zápach, který se line z vaší koupelny. A to hlavně proto, že koupelna je jedna z těch místností, do níž mnohdy zavítají vaše návštěvy. Pojďme se podívat na to, jak si se zápachem poradit.

Pro případ návštěvy se snažíme, aby naše koupelna byla vždy čistá a voňavá – je totiž naší vizitkou. Přinášíme vám pár jednoduchých rad, jak koupelnu udržet voňavou za každých okolností. Nemusíme kvůli tomu utrácet zbytečné peníze v drogerii, přípravky na úklid si jednoduše vyrobíme doma z ingrediencí, které máme v kuchyni. 

Fotografie: Pexels

Nedostatečné odvětrávání je příčinou zápachu

Nejčastějším důvodem, proč dochází k tvorbě nepříjemného zápachu, je nedostatečné odvětrávání koupelny. To může být v některých případech opravdu složité. V koupelně pak dochází k množení bakterií a plísní, které k příjemné vůni rozhodně nepomáhají. Na provonění místnosti můžeme použít vanilkový sprej.

Ten si jednoduše připravíme z pár kapek vanilkového extraktu a vody. Zápach ale může pocházet také ze zatuchlých a vlhkých ručníků. S těmi si poradí pračka, do které přidáme 2 šálky bílého octa. Ručníky pak necháme oschnout na slunci.

Fotografie: Pixabay

Bílý ocet je výborným pomocníkem i na toaletu. V tomto případě nás zbaví nejen nepříjemného zápachu, ale pomůže nám také v boji proti vodnímu kameni. Jednoduše smícháme půl litru teplého octa s 1 litrem vody a takto vzniklou směs nalijeme do záchodu. Necháme působit alespoň 20 minut a poté spláchneme.

Osvěžit naši toaletní mísu nám pomůže také zubní pasta. Tubu jednoduše z obou stran ořízneme a vložíme do zásobníku na vodu. Vůně máty poté provoní místnost při každém spláchnutí. 

Nejlepším pomocníkem je osvědčená jedlá soda

Čas od času je zapotřebí také vyčistit kartáč, kterým čistíme toaletu. Na to nám skvěle poslouží jedlá soda. Tu smícháme s horkou vodou a kartáč do tohoto roztoku ponoříme na 30 minut. Díky tomu bude dokonale čistá a zamezíme tím množení nežádoucích bakterií a mikrobů. Z kombinace 2 lžic jedlé sody, 10 kapek éterického oleje, 1 lžíce octa a 2 šálcích vody vytvoříme přírodní osvěžovač vzduchu. Ten jednoduše nastříkáme do místnosti pokaždé, když pocítíme nepříjemný zápach. 

Fotografie: Pixabay

Provonět si ale můžeme i toaletní papír. K tomu budeme potřebovat esenciální olej s levandulí a vatové tampony na odličování. Na ty nakapeme pár kapek oleje a tampony umístíme do role toaletního papíru.

Při následné aplikaci pocítíme příjemnou vůni, která není nijak škodlivá ani dráždivá pro naši pokožku. Do koupelny se také doporučuje umístit menší odpadkový koš, aby nás to nutilo ho častěji vynášet. Tento jednoduchý trik pomůže k udržení čistoty v místnosti.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]