Žena podstoupila vyčerpávající chemoterapii. Při jedné z návštěv nemocnice jí ale doktor suše oznámil, že žádnou rakovinu nikdy neměla

Fotografie: Depositphotos

Občas se v životě stávají omyly. Tento byl ale natolik velký, že ženě ovlivnil celý život a ona se dlouhodobě trápila. Lékaři jí totiž špatně diagnostikovali její onemocnění.

Člověk se při každé návštěvě lékaře musí svěřovat s citlivými údaji o svém zdravotním stavu a díky tomu mohou doktoři lépe poznat, jak na tom daná osoba je. Lidé svým lékařům důvěřují a velice často svěřují své životy do jejich rukou. Tato žena se dozvěděla, že trpí rakovinou jater a podstoupila léčbu. Později ale zjistila, že je vše jinak.

Lékaři sdělili ženě špatnou zprávu

Když se jednoho dne vydala žena jménem Ann Milneová (56 let) do nemocnice pro výsledky, sdělili jí lékaři špatné zprávy. Podle všeho trpěla rakovinou jater v posledním stádiu. Ann tedy podstoupila zdlouhavou a velmi náročnou léčbu, která ji obrátila život vzhůru nohama. I když byla velmi vyčerpaná, chtěla ještě strávit čas se svou rodinou.

Celkem 6 měsíců chodila na chemoterapie a léčila se s rakovinou jater. Její celkový stav se zhoršil, ztratila všechny vlasy, byla velmi unavená a v důsledku léčby velice často zvracela. Když opět po dlouhé době čekala na výsledky, zda má ještě rakovinu, opět jí lékaři šokovali tím, co jí řekli.

Rakovinu jater nikdy neměla

Doktoři Ann sdělili, že rakovinu jater nemá a nikdy neměla. Ann si sice zpočátku velmi ulevila, ale následně jí došlo, že kvůli špatně stanovené diagnóze si prošla velmi těžkým obdobím a léčila se z něčeho, co nikdy neměla. Ve skutečnosti měla nenádorové onemocnění jater a chemoterapie její stav spíše zhoršila.

Fotografie: Depositphotos

Kvůli špatně zvolené léčba se cítila hůř

Jelikož se Ann léčila celou dobu s tím, že má rakovinu, její zdravotní stav se zhoršil. Tato léčba totiž nebyla vůbec vhodná k onemocnění, které měla doopravdy. Také jí poškodila fyzicky i psychicky. „Zničilo mi to život, dřív jsem měla tolik energie a ráda jsem chodila s rodinou na dlouhé procházky, ale teď ujdu sotva pár metrů, aniž bych se unavila,“ sdělila Ann.

Léčba jí změnila život

Ann podstoupila několik kol chemoterapie, aby mohla trávit čas se svou rodinou. Kvůli tomu se u ní objevilo několik negativních účinků. Objevily se u ní bolesti srdce a Ann se také svěřila s tím, že trpí velkou únavou, kdy si nemůže ani pořádně hrát se svými vnoučaty. Kromě toho, že ztratila vlasy, nemá ani pořádnou chuť k jídlu. „Problém je v tom, že kdybych znovu onemocněla rakovinou, moje tělo by třetí kolo chemoterapie nezvládlo,“ sdělila Ann.

Fotografie: Depositphotos

Velice časté následky chemoterapie

Jakmile se lidé dozví, že mají rakovinu, mohou se rozhodnout pro léčbu. Pokud se jedná o chemoterapie, musí také počítat s tím, že má téměř vždy na pacienty určité negativní účinky. Mezi ty patři nejčastěji snížený počet krvinek. Kvůli tomu jsou pacienti náchylnější na infekce, na vznik modřin a také mohou být více unavení. Velice častým vedlejším účinkem je také nevolnost a zvracení, ztráta chuti k jídlu nebo vypadávání vlasů.

Zdroj: Mirror

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*