Statečný náctiletý youtuber zemřel po boji s rakovinou v mámině náručí. I v poslední chvíli všechny dokázal rozesmát

Fotografie: Depositphotos

Statečnému a inspirativnímu teenagerovi, který zemřel po boji s rakovinou, byly vzdány upřímné pocty. Patnáctiletý chlapec si díky svým optimistickým videím vybudoval armádu fanoušků.

Patnáctiletý Liam Preece si svými vtipnými videi na YouTube získal velkou oblibu a dva týdny před svou smrtí získal cenu „Teenager of Courage“ na udílení cen Pride of Manchester 2022. Mladému fanouškovi Manchesteru United byl v roce 2020 diagnostikován osteosarkom, což je rakovina kostí, která se posléze rozšířila i do dalších částí chlapcova těla.

Byl to velký bojovník

Maminka chlapce Jodie Conroy oznámila jeho úmrtí v příspěvku na facebooku a uvedla, že jí zemřel v náručí krátce po osmé hodině večer. Pod zprávou jeho maminky byly zanechány stovky poct, které ho nazývají „inspirací a „neuvěřitelným bojovníkem“. „Liame, byl jsi bojovník a tvůj úsměv nikdy nezapomenu, ani tvůj pozitivní přístup po celou dobu. Posílám obrovské objetí tobě i tvé rodině,“ napsal jeden z fanoušků.

Jiný uvedl, že se na Liama bude vždy vzpomínat jako na šťastného a inspirativního kluka, jenž se snažil být pozitivní. I když tento mladý chlapec bojoval se zákeřnou a krutou nemocí, nezapomínal na ostatní, kteří procházejí tím samým. Jeden z fanoušků označil Liama za „drzého, vtipného kluka“, jenž „každého rozesmál“, a další uvedl, že jeho videa na YouTube byla vždy „pozitivní, inspirativní a silná“.

Maminka Jodie dříve řekla listu Manchester Evening News, že Liam byl „úžasný chlapec se zlatým srdcem a krásnou duší“. Řekla: „Liam byl velmi milý a šťastný, žádná slova nedokážou popsat, jak jsem hrdá na to, že jsem jeho máma.“

Pomáhal prostřednictvím YouTube

Liam si založil vlastní kanál na YouTube, který nazval Jmenuji se Liam, aby se otevřeně a upřímně podělil o svou cestu. Jeho optimistický styl a upřímná videa mu vynesly více než 11 000 odběratelů a také uznání dalších youtuberů. V dřívějším rozhovoru Liam uvedl, že onemocnění rakovinou člověka uvede do „panického režimu“ a že svůj kanál založil, aby pomohl ostatním.

Liam Conroy byl vášnivým fanouškem fotbalového týmu Manchester United a dříve, když byl v nemocnici, dostal dokonce podepsané tričko od hvězdného fotbalisty Marcuse Rashforda. Tento dárek pro něj znamenal mnoho.

Zdroj: Mirror

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*