Postižený zaměstnanec se v restauraci stal terčem posměšků, které zvedly ze židle celé Česko

Fotografie: Depositphotos

Spousta lidí nemá v životě tolik štěstí a musí žít s nějakým handicapem. Majitelka jedné restaurace dala svým gestem najevo, jak moc je důležité místo kritiky tyto lidi podpořit.

Někteří lidé bohužel mají osud trochu jiný, než by si zasloužili. Spousta z nich se například narodí s nějakým tělesným či mentálním postižením. Tito jedinci jsou pak velmi často šťastní za jakoukoliv podporu, které se jim dostane. Jednu takovou dostal muž od své nadřízené, která nejen pro něj udělala velmi zajímavé a nečekané gesto.

Majitelka zaměstnala postiženého

Majitelka jedné pizzerie se rozhodla, že bude potřebovat do svého podniku nějakou novou posilu. Na toto místo se jí přihlásil jeden chlapec, který byl však lehce mentálně postižený. Žena se však rozhodla, že tohoto mladíka trpícího autismem ve své restauraci zaměstná. Bylo jí totiž naprosto jasné, že v jeho stavu se práce hledá velmi složitě.

Stal se konflikt

Jednoho dne zavítala do této pizzerie žena, která si chtěla zajít na oběd. U mladého číšníka si tak objednala to, co by ráda dostala. Ten jí bohužel omylem přinesl trochu něco jiného. Došlo tak k nedorozumění, které však žena nehodlala akceptovat. Na mladíka začala křičet a být na něj velmi zlá. V tu chvíli bylo ženě úplně jedno, zda chlapec trpí autismem či nikoliv.

Batole poprvé jasně vidí. Jeho reakce je důkazem, že čekání na brýle stálo za to

Majitelka se připojila

V restauraci v tu chvíli zrovna byla i samotná majitelka. Ta se samozřejmě okamžitě vydala zjistit, co se stalo. Když narazila na tuto nepřiměřeně reagující ženu, tak se s ní pohádala. Zákaznice jí na to pak řekla, že nemá zaměstnávat takové lidi, když nejsou schopní plnit svou práci. Zákaznice majitelce při svém odchodu doporučila, aby do výlohy vylepila informaci, že v restauraci pracují postižení lidé.

Žena papír vyvěsila

Slova arogantní zákaznice si majitelka restaurace vzala k srdci. Její přání však nesplnila úplně tak, jak po ní požadovala. Do své výlohy totiž napsala vzkaz s tím, že je restaurace velmi hrdá na to, že může zaměstnávat a podporovat i postižené lidi, kteří neměli v životě tolik štěstí. Toto gesto majitelka restaurace udělala také proto, že sama vychovává dítě, které trpí Downovým syndromem.

Zdroj: Goal Cast

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]