Číšník „zpívá“ neslyšící narozeninové oslavenkyni. Písničku Hodně štěstí zdraví podal ve znakové řeči

oslava narozenin v restauraci
Fotografie: Freepik

Neslyšící žena si vyrazila s pár přáteli oslavit narozeniny do místní restaurace. Netušila však, jaké překvapení tu na ni kromě dortu čeká.

Podívejte se na toto potěšující video. Číšník zaměstnaný ve zdejší restauraci ochotně šel nad rámec svých zaměstnaneckých povinností a naučil se blahopřání k narozeninám ve znakovém jazyce. Neslyšící ženu pak svou písní mile překvapil, protože to není něco, s čím by se setkávala každý den, a ona ani její přátelé neskrývali nadšení z tohoto milého překvapení.

Neslyšící musí překonávat více překážek

Lidé s poruchou sluchu a neslyšící procházejí životem způsoby, které jsou podobné, ale v lecčem i odlišné od těch slyšících. Stejně jako kdokoliv jiný mají neslyšící své kariéry, rodiny, koníčky a sny. Nicméně často čelí jedinečným výzvám kvůli nepochopení ze strany společnosti i překážkám, jež vznikají v prostředí, které je „navrženo“ pro lidi, již problémy se sluchem nemají.

Přesto mnoho neslyšících lidí vede naplňující a úspěšné životy. Komunita neslyšících je bohatá na kulturu a historii a může se opírat také o silný pocit sounáležitosti. Znakový jazyk není jen nástrojem pro komunikaci, ale také klíčovou součástí kultury neslyšících. Neslyšící lidé často hrdě vystupují se svou identitou a mnozí nepovažují hluchotu za postižení, ale spíše za jiný způsob vnímání světa.

Žena neskrývá své překvapení

I tak jistě každý neslyšící ocení, když se někdo slyšící naučí alespoň pár slov ve znakové řeči. Od číšníka v restauraci však nic takového opravdu nečekáte. Proto je tato situace tak výjimečná. Zatímco neslyšící žena a její neslyšící přátelé sedí u stolu v restauraci, přichází k nim číšník a v ruce nese dort pro oslavenkyni. Na tom by ještě nebylo nic tak divného.

Když však dort položí na stůl, začne ve znakovém jazyce zpívat známé přání k narozeninám. Neslyšící žena je překvapená a široce se usmívá. Ani její přátelé neskrývají nadšení a přidávají se k číšníkovi s písní. Na závěr všichni tleskají a žena sfoukne svíčku na svém narozeninovém dortu. Pak se otočí k číšníkovi a gestem ve znakovém jazyce mu dvakrát poděkuje.

Video natočené v restauraci se brzy začalo šířit po internetu, protože něco takového se opravdu nevidí každý den. Krásného gesta si všimla i média a číšník Tomas teď sklízí chválu za svou ochotu potěšit hosty způsobem, kterému musel věnovat čas nad rámec svých povinností. Zdá se však, že to udělal velmi ochotně a že ho samotného potěšilo, že mohl tímto gestem učinit oslavu narozenin ještě výjimečnější. Neslyšící žena tak na ni jistě jen tak nezapomene.

Zdroj: Scoop

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]