Ženu v restauraci rychle přešla chuť. Profesionální uklízečka varuje před těmito signály tragické hygieny

Fotografie: Depositphotos

Stačilo jí, aby se po restauraci rozhlédla, a hned se zase měla k odchodu. Profesionálka dala tipy, jak rychle poznat, že tady vám chutnat nebude.

Allison je nesmírně populární na sociální platformě TikTok. Její účet sleduje více než milion lidí. Přitom je to „obyčejná“ uklízečka. Její rady jsou však k nezaplacení. Denně se setkává s nejrůznější špínou a odolnými skvrnami. Ostatním tak doporučuje, jak si s nimi rychle poradit. V jednom z příspěvků také svým fanouškům prozradila, jak pozná, že v konkrétní restauraci nedbají na hygienu.

Zkušená uklízečka prozradila, kde nejíst

Allison je skutečná profesionálka. Úklidu domácností se věnuje už řadu let a má na tomto poli mnoho zkušeností. V jednom ze svých příspěvků prozradila tři věci, které nikdy nedělá, a radí ostatním, aby se podle toho také řídili. Nejprve se zmíní o společenských setkáních, jimž se v Americe říká „potluck“. Jedná se v podstatě o nejrůznější setkání lidí, kam každý přinese nějaké jídlo. Pak lidé ochutnávají, konverzují a dobře se baví.

Allison je však k těmto setkáním skeptická. Řekla, že už prošla celou řadou domácností a moc dobře ví, jak to u lidí vypadá. Nemá problém s tím donést na takovou sešlost připravené jídlo, nikdy by tam však sama nic nejedla. O pořádkumilovnosti a hygienických podmínkách v domácnostech už si nedělá žádné iluze. A to samé pro ni platí i v případě restaurací.

Znalost Heimlichova chvatu přišla vhod číšníkovi, který zahlédl dusícího se zákazníka

Nepotřebuje toho vidět mnoho. Stačí jí do restaurace vstoupit a trochu se porozhlédnout. Když vidí upatlaná skla, nemytá okna, prach nebo skvrny na podlaze či stolech, okamžitě odchází. Je jí jasné, že když se takto „uklízí“ v části pro hosty, bude podobně vypadat i kuchyň. Jídlo v takové restauraci by si neobjednala a doporučuje to i ostatním.

Lidé její postřehy z praxe potvrzují

Poslední poznámku v příspěvku pak má k chození naboso a je směřována k jejím kolegyním, které se také živí úklidem. Řekla, že nikdy u klientů doma nechodí bosky a vždy má nasazené alespoň papuče. Po zemi se totiž mohou válet nejrůznější předměty, a můžete tak velmi snadno přijít k úrazu, který navíc pojišťovna neproplatí.

@allisonscleaninI have a list a mile long let me know if you’d like more baybee!

♬ The Office – The Hyphenate

Allison se zdá být dost nekompromisní a přísná. Mluví z ní však osobní zkušenost, kterou mnoho jiných lidí nemá, a je ochotná se o tyto informace s ostatními podělit. Navíc i ostatní její slova v komentářích potvrzují. Ti, co mají zkušenost s prací v restauracích, skutečně dosvědčili, že to tak je. Pokud se nedbá na úklid restaurace, je zázemí, kam se host nedostane, často ještě v horším stavu.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]