Žena s plnými křivkami se konečně odvážila nosit bikiny před ostatními lidmi na pláži. Kolemjdoucí pár se jí vysmál

Fotografie: Freepik

Lidé, kteří mají nadváhu, jsou dost často odsuzováni ostatními, protože za ideál krásy se považují spíše ti s hubenou postavou.

Lidé s obézní postavou se často setkávají s negativními komentáři. Ostatní jim říkají, že si nemůžou dovolit chodit trošku odhalenější a ať se raději pořádně oblečou. Jenže právě tyto komentáře a pohledy mohou způsobit deprese a nenávist sebe sama. Samozřejmě že s obezitou jsou spojeny různé zdravotní problémy, ale ne vždy za to člověk může. Lidé by se měli zamyslet nad tím, co ostatním říkají.

Každý člověk s nadváhou se s tímto setkal

Kousavé komentáře, nevhodné řeči a spalující pohledy – s tímto vším se alespoň jednou za život setkal každý člověk, který trpí nadváhou. Nadváha má však bohužel dopad i na to, jak s vámi budou jednat lékaři, a v profesním životě také vždy raději vezmou hubeného člověka. Fatfobie je bohužel stále aktuální a dá se říct, že čím dál tím více.

Fotografie: Freepik

Rozhodla se, že bude inspirovat

Když se začne blížit léto, začne velké množství žen cvičit a držet různé diety, aby se mohly ukázat v plavkách. Ale žena jménem Marie Southard Ospina se rozhodla udělat úplně něco jiného. Chtěla inspirovat ostatní ženy, které trpí nadváhou, a tak si vyšla na pláž v plavkách. Myslí si totiž, že každé tělo je vhodné na pláž a obézní lidé by se tam rozhodně neměli bát jít.

Její partner ji podpořil

A tak se na dovolené ve Španělsku rozhodla, že si poprvé oblékne dvoudílné plavky a ukáže své křivky, celulitidu, strie i jizvy. V doprovodu svého partnera se procházela po pláži, která byla přeplněná turisty, a zaznamenala několik druhů reakcí. Některé byly pozitivní, jiné neutrální, a našlo se také dost těch negativních.

V paměti jí ale zůstala reakce jednoho páru. Byli to mladí lidé, kteří si z ní velice nehezky dělali legraci. Mladý muž viděl, jak kolem něho prošla, jen tak tak zadržel smích a následně donutil svoji přítelkyni, aby se na ni podívala také. Poté se jí společně posmívali.

Zdroj: Bustle

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]