Holčička řekla matce, že je tlustá. Její kontroverzní odpověď se po internetu šíří jako lavina

žena s dcerou
Fotografie: Freepik

To nechcete od svého dítěte slyšet. Když mladé mamince dcera řekla, že je tlustá, přemýšlela, odkud to vzala. Místo rozčílení však dceři vše vysvětlila.

S váhou bojovala od mladí. Držela bezpočet diet, cvičila, snažila se udržet v „ideálu krásy“, který je společností všeobecně přijímán. Nakonec skončila s poruchou příjmu potravy a vypěstovaným jo-jo efektem, kdy její váha výrazně kolísala z extrému do extrému. Pak se rozhodla přijmout se taková, jaká je. Dnes to stejné učí svoji malou dceru.

Roky trpěla problémy s váhou

Allison je mladá maminka dvou malých dětí. Po letech boje s váhou se rozhodla zvolit úplně jiný přístup ke svému tělu i životu. Založila si instagramový účet, kde se snaží inspirovat ostatní ženy, jež se ocitly v podobném začarovaném kruhu jako ona. Podporuje tak všechny, aby milovaly své tělo, bez ohledu na to, jak zrovna teď vypadá.

„Začala se u mě objevovat porucha příjmu potravy a byla jsem posedlá cvičením. Dalších 10 let moje váha stoupala a klesala jako jo-jo a neustále jsem se snažila vymanévrovat z destruktivních myšlenek a chování,“ píše Allison na svém instagramu o svém nezdravém vztahu k tělu, který jí způsoboval vážné psychické potíže. K prozření došla, když jí bylo 30 let.

stará žena, autobus, muž

Cestující volali po vyhození stařenky z autobusu. Iniciativní řidič však vyřešil situaci po svém

Dětem vysvětlila, že tloušťka neurčuje hodnotu člověka

„Až tehdy jsem si uvědomila, že jsem dokonalá taková, jaká jsem, jen jsem si nedovolila se tak cítit.“ Od té doby se Allisonin život výrazně změnil k lepšímu. I když nemá postavu modelky, je sama se sebou spokojená. Když na ni její malá dcera byla naštvaná a řekl o ní, že je tlustá, Allison to nevyvedlo z míry. Vzala to jako příležitost si s oběma dětmi o tomto tématu pohovořit.

„Co jsi to o mně řekla svému bratrovi?“ zeptala se malé dcery. „Řekla jsem, že jsi tlustá, mami, promiň,“ odpověděla holčička. Allison jí vysvětlila, že každý člověk má na sobě nějaký tuk, který chrání jeho svaly, nervy a kosti. Dcerka to chápala, ale řekla, že ona ho má víc. Allison potvrdila, že má více tuku, než někteří jiní lidé, to ale neznamená, že je lepší nebo horší.

Pak se dcerky zeptala, jestli to pochopila: „Ano! Neměli bychom říkat, že je někdo tlustý, protože nemůžete být tlustí, ale každý má tuk a je v pořádku mít různé množství tuku.“ Allison se tak snaží děti vychovávat k tomu, že tloušťka sama o sobě nikoho nedefinuje. Malé děti jsou však vystaveny mnoha podnětům z televize, školy nebo sociálních médií, kde je kult těla stále velebený, přestože může svést mnoho lidí na scestí a stát u začátku psychických poruch i poruch příjmů potravy.

Zdroj: Newly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*