Žena dostala záchvat před očima své 6leté dcery. Chytrá holčička jí zajistila potřebnou pomoc

Fotografie: Depositphotos

Teprve 6letá dívka byla svědkem záchvatu své maminky. Duchapřítomnost holčičky jí zachránila života. Její odvahu se rozhodl ocenit i starosta města.

Jennifer Hill, maminka dvou dětí, připravovala večeři pro svou rodinu, když náhle nastala tma. To je to poslední, co si pamatuje. Další události jí poté popsala její 6letá dcera Quinn, která své mamince zachránila život. Za její duchapřítomnost a odvahu ji ocenil starosta města Conoveru v Severní Karolíně.

Žena si nic nepamatuje

Jennifer připravovala pro své děti večeři, to je poslední chvíle, kterou si z 10. února pamatuje. „Quinn mi řekla, že jsem si sedla na židli, dívala jsem se do stropu a začala jsem divně dýchat. Pak jsem prý spadla na zem na levý bok a měla jsem zaťaté pěsti a celá jsem se kroutila. Měla jsem otevřené oči a neodpovídala na volání,“ vyprávěla pro GoodMorningAmerica Jennifer.

Quinn prý vzala svého 3letého bratra za ruku a vyběhla ven, aby zaklepala na dveře sousedů a požádala o pomoc. Je to poprvé, co bez nás opustili domov. Quinn nás dokonce informovala, že před přechodem silnice se dvakrát rozhlédla na obě strany. Jedni sousedi nebyli doma, až další sousedka jim otevřela dveře,“ dodává Jennifer.

Mladá žena byla 24 minut klinicky mrtvá. Potvrdila lékařské domněnky o tom, co nás čeká na druhé straně

Matka prodělala epileptický záchvat

Sousedka s dětmi okamžitě běžela k nim domů, zavolala manžela Jennifer Jasona Hilla, který je policejním poručíkem. Ihned k nim domů poslal záchrannou službu, jak informuje ABCNews. Jennifer byla převezena do nemocnice, kde lékaři zjistili, že prodělala záchvat typu grand mal (velký epileptický záchvat). Nic takového nikdy předtím nezažila, byl to její první incident.

Příčinou může být traumatické poranění mozku nebo infekce centrálního nervového systému, ale také nádor na mozku nebo útok mrtvice. Nyní je Jennifer v pořádku a mimo ohrožení života, a to všechno díky své 6leté dceři Quinn. Děti někdy dokážou více, než se vůbec může zdát, stačí jim jen trochu důvěřovat. Již jsme na SvětěKreativity psali o dvou chlapcích, kteří zachránili život batoleti svou pohotovou reakcí.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]