Neznámý muž bušil na dveře. Když odešel, žena našla na klice gumičku. Zloději takto vykradli tisíce domovů

Fotografie: Depositphotos

Říká se, že opatrnosti není nikdy dost. Kdykoliv můžete narazit na někoho, kdo má nekalé úmysly. Této ženě se její opatrnost opravdu vyplatila a zloději tak měli smůlu.

Lidé, kteří vás chtějí připravit o peníze vymýšlejí stále nové a sofistikovanější triky, jak to udělat. V bezpečí tak nemusíte být u bankomatu, když zvednete podvodný telefonát, ale ani u sebe doma. Přesvědčila se o tom i žena, která se bála jít otevřít, když jí neznámý muž klepal na dveře. Poté, co odešel, zjistila, že je kolem venkovní kliky omotaná obyčejná gumička. Policisté ji pak řekli, že není jediná, komu se to v blízkém okolí stalo.

Muži se bála jít otevřít a dobře udělala

Kim Fleming Cernigliaro udělala přesně to, co bych udělala i já. Vždycky je totiž bezpečnější neotvírat cizím lidem, pokud jste doma sami, protože nikdy nevíte, co mohou mít za lubem. Kim žije v americkém Texasu a nedávno se podělila na svém Facebookovém účtu o zvláštní věc, která se jí stala. Chtěla tak varovat ostatní, aby si dávali na tento trik zlodějů pozor. Díky vlastní opatrnosti se jí podařilo zabránit vloupání, protože měla ve zvyku nikomu neotvírat, pokud byla sama doma.

A sama byla i v den, kdy na dveře jejího domu začal někdo klepat. Byla nahoře v patře a nikoho nečekala. Když z okna viděla, že u dveří stojí cizí muž, už vůbec ji nenapadlo, že by mu šla otevřít. A tak raději dělala, že není doma. Muž byl poměrně vytrvalý a v jednu chvíli na dveře i zabušil. Nakonec však odešel.

Kim nějakou dobu počkala a pak sešla dolů, aby se podívala, jestli to nebyl nějaký poslíček a nenechal něco za dveřmi. Dveře tak otevřela, vyšla ven, aby se rozhlédla. Nic podezřelého neviděla a chystala se vejít zpět do domu, když si všimla, že za venkovní kliku je přetažená obyčejná gumička. To jí přišlo hodně zvláštní. Gumičku sundala a vrtalo jí hlavou, proč by jí muž dával na dveře gumičku.

Nová metoda zlodějů aut má strašidelnou úspěšnost. Neznalost lidí je podle policie kamenem úrazu

Policisté přijeli k ní domů

Raději proto kontaktovala policii a vše nahlásila. Překvapilo ji, že policisté po jejím hlášení přijeli k ní domů. Vysvětlili jí, že mají několik podobných případů hlášených z blízkého okolí a rozhodně to neberou na lehkou váhu. Jedná se totiž o trik, kterým jsou zloději schopni dostat se do domu.

Nutno podotknout, že tento tik funguje jen u typu dveří, kde je ke dveřní západce přístup z venku a gumička se přes ní dá zaháknout. Gumička přetažená za kliku a dveřní západku po otevření dveří způsobí, že západka se zablokuje a dveře tak nejdou zavřít. Nedávno jsem na Světě Kreativity.cz psali, jak vám mohou díky triku s plastovou lahví vykrást auto během pár vteřin.

Pokud by tedy Kim otevřela a zloděj by se snažil protlačit do domu, nemohla by už dveře zavřít. Mohla také vyrazit někam na nákup, aniž by dveře zamykala klíčem. Nemusela by si gumičky všimnout, ani toho, že se dveře zcela nezabouchly. Zloděj by tak měl dveře do jejího domu otevřené a během chvilky by mohl pobrat hodnotné věci, aniž by na dveřích zůstaly známky po násilném vniknutí. Policie ČR radí, jak snížit riziko vloupání. Podrobnosti si můžete přečíst na jejich stránkách.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]