Vynalézavost zlodějů nezná mezí. Prázdná PET láhev vás může připravit o auto během 10 vteřin

Fotografie: Tokumeigakarinoaoshima / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Stejně jako se vyvíjí technologie, adaptují se i zloději na to, co se na ně chystá. Objevují se tak stále nové postupy, jak se dostat do našich domácností nebo auta. Někdy trochu podivné.

Pryč jsou doby, kdy bylo auto pouze mechanismus a nějaká složitá elektronika se v něm prakticky nevyskytovala. Dnes jde už prakticky o počítače. Což však neznamená, že se nemohou uplatnit i některé řekněme prehistorické postupy. Dnes si řekneme něco o velmi levném triku, kterým se chtějí zloději dostat na kobylku právě vašemu vozu. Poznáte ho podle toho, že mezi blatníkem a pneumatikou bude obyčejná prázdná PET lahev. Co její přítomnost znamená?

Kouzlo PET lahve

Jakmile si takto umístěné plastové lahve všimnete, rozhodně se na ni nedívejte. Policie na tyto věci upozorňuje prakticky každý týden, poslední dobou častěji. Zločinec vám za pneumatiku strčí PET lahev. Pokud ji přehlédnete, vjedete na silnici, kde zaslechnete podivný rachot. Výsledek je pak podobný jako u bankovky za stěračem nebo podobných fíglů. Máte totiž auto opustit, abyste se podívali, co se to děje. To je ale právě příležitost pro zloděje.

Za volantem začnete na dávat, pak někde zastavíte a jde se podívat, co je za problém. Když jste nepozorní, ani nevypnete motor, jen opustíte své místo a jdete pátrat po zdroji zvuku. Jedou-li za vámi lupiči, bleskově nasednou do vašeho vozu. Na první pohled by se mohlo zdát, že láhev musí zákonitě vypadnout během prvních pohybů. Se správnou velikostí a určitým grifem tam ale v pohodě zůstane a jen vydává škrábavé zvuky.

Bankovy a stěrače

Podobnou taktikou bylo nechávání bankovky za stěračem. Hodně řidičů si jí všimlo až tehdy, když nasedli a nastartovali. Protože jim samozřejmě vadila ve výhledu, vylezli ven a chtěli ji odstranit, respektive nechat si ji. Krom toho, že byla falešná, poskytli možná zlodějům čas na to obsadit jejich pozici za volantem. Svého času byly tyto bankovky v mnoha městech celkem obvyklým jevem. Existovalo dokonce několik teorií toho, proč se za stěrači vozidel objevují.

Zloděje, který se chtěl vloupat do bytu, zatkla policie do 15 minut. Neznal tento ochranný fígl manželů

Podle jednoho ze zdrojů se takto měly dostat falešné bankovky do oběhu. Realita tomu ovšem neodpovídala. Žádný z obchodníků v postižených oblastech totiž větší výskyt falešných peněz policii nehlásil. Triků podobného ražení se objevuje ještě několik, ale jejich žádaný efekt je vždycky stejný. Poté, co řidič nastartuje či se dokonce rozjede, má získat důvod zkontrolovat něco vně vozidla. To má opustit s klíčky v zapalování, takže lupiči dovolí ujet.

Zdroj: Megasvet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*