Našel ve zverimexu malé nepojmenované vajíčko. Vzal si ho domů a počkal, až se vylíhne

Fotografie: Pixino

Téměř každý den navštíví zverimexy obrovský počet lidí. Někteří si do nich jdou koupit nového mazlíčka, jiní krmivo. Tento muž tam objevil něco úplně jiného.

Zverimexy prodávají veliké množství zvířat každý den. Kromě nového domácího mazlíčka si v těchto obchodech můžete pořídit také krmiva, pamlsky a různé doplňky nezbytné k chovu zvířat. Nejčastějšími zvířaty prodávanými v těchto prodejnách jsou především hlodavci a ptáci. Tento muž se šel do zverimexu podívat na nabídku ptactva, když vtom ho upoutalo něco úplně jiného.

Muž byl odborníkem na ptáky

Muž, jenž navštěvoval zverimex, byl odborníkem na ptactvo. Sám choval několik druhů ptáků, o které se staral od vajíčka až po dospělost. O své zkušenosti se rád dělil s ostatními chovateli. Sám byl také rád za nové rady, jež načerpal od ostatních chovatelů. Společně tak sdíleli stejnou vášeň pro chov opeřenců.

Chovatel navštěvoval zverimex pravidelně

Tento muž navštěvoval prodejnu zvířat a chovatelských potřeb pravidelně. Jednak zde sháněl různé doplňky, které potřeboval ke svému chovu, ale také v této prodejně nakupoval krmivo potřebné pro své opeřené kamarády. Největší zastoupení v jeho sbírce měly andulky, o nichž věděl prakticky vše. Jednoho dne ve zverimexu spatřil klec s andulkou.

Na první pohled muž poznal samce

Muž se tedy šel na andulku podívat, aby viděl, jak se jí ve zverimexu daří. Ihned poznal, že se jedná o samce. Co ho v tu chvíli ale zaujalo ještě více, bylo to, že v kleci bylo také malé vajíčko. Začal se tedy zajímat, kde je samička. Prodejce mu sdělil, že samička byla před pár hodinami prodána. V tu chvíli už chovatel věděl, že je zle.

Vejce si vzal do péče

Muž vysvětlil prodejci, o jak vážnou situaci se jedná. Jelikož ho prodavač dobře znal, protože jejich obchod navštěvoval pravidelně, souhlasil s tím, aby si chovatel vejce odnesl domů. Doma rychle připravil inkubátor, do něhož vajíčko vložil, a po čtyřech dnech zjistil, že vejce začalo vykazovat známky života. Od této chvíle se vajíčko začalo zvětšovat a muž ho chodil třikrát denně otáčet.

Mužova péče měla úspěch

Za necelé 3 týdny měla mužova péče úspěch. Z vajíčka se začalo líhnout malé mládě andulky. Jak se malé ptáče klubalo, muž si všiml, že je to to nejmenší mládě, co kdy viděl. Ve chvíli, kdy zvíře bylo skoro venku ze svého vejce, bylo jasné, že má velikou šanci na přežití. Chovatel každý den krmil malou andulku mlékem, které ráda přijímala.

Muž uskutečnil setkání

Andulka u muže v péči začala hezky růst a také se u ní objevilo peří. Po nějaké době, kdy už bylo ptáče plné sil a umělo i létat, napadlo chovatele, že by se mohlo setkat se svým otcem. Zašel tedy do obchodu a měl veliké štěstí – otec byl stále na prodej. Rozhodl se ho tedy koupit, aby ho seznámil se svým mládětem. Setkání proběhlo v pořádku a oba opeřenci jsou nyní členy jedné domácnosti, kde se o ně hezky stará jejich majitel.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*