K hnojení okurek využívejte domácí hnojivo vyrobené ze 3 ingrediencí

Mléko je nejenom nápojem, přísadou do jídel a do koktejlů, nebo základní ingrediencí pro některé pokrmy. Mléko je také pomocníkem každého zahrádkáře. Pokud jste se rozhodli pěstovat okurky a moc vám to nejde, nebo chcete větší úrodu, tak vám poradíme, jak na to. Je to jednodušší, než si myslíte. O tom se společně přesvědčíme.

Zapomeňte na chemii z obchodů

Řada lidí často využívá různá hnojiva, která jsou koupená v obchodech. Ta ale rozhodně nepatří mezi osvědčenou volbu. Lepší je hnojit domácími hnojivy. To je pro rostliny a tedy i pro vás nejenom zdravější, ale je to také levnější. Zvláště, když použijete něco tak běžného, jako je mléko.

Stačí tři složky

Na unikátní přírodní hnojivo budete potřebovat jenom tři věci. To, že jednou bude mléko, to asi už víte. Nevíte ale, kolik ho bude potřeba, stejně jako nevíte, co budou ty další. Proto se na vše detailně podíváme. Připravte si

  • 500 ml mléka
  • 10 litrů vody
  • 10 kapek jodu

Jakmile máte všechny ingredience pohromadě, tak zbývá jenom to, že je smícháte. V tu chvíli máte v ruce roztok potřebné koncentrace, který vám jasně ukáže, že jakékoliv chemické hnojivo je pro vaše účely zcela zbytečné.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce