Pěstování okurek na okenním parapetu hravě zvládne i začátečník. Bohatá úroda po celý rok díky jednoduché metodě

Fotografie: Depositphotos

Vypěstujte si šťavnaté a křupavé okurky na jarní salát přímo na vašem parapetu. Je to neobvyklý způsob, ale opravdu to funguje.

Věděli jste o tom, že okurky můžete pěstovat, aniž byste měli velkou zahradu? Lze je totiž pěstovat v malém květináči na parapetu. Existuje totiž metoda, která vám pomůže získat velké množství okurek. A věřte tomu, že ty domácí jsou mnohem lepší než ty kupované. Je to opravdu jednoduché, tak pojďte do toho.

Co je třeba udělat

Pro pěstování okurek v květináči je nejlepší použít klasický květináč o objemu 450 ml. Nejlepší odrůdy okurek jsou ty, které mají malé listy. Nejprve si musíte připravit zeminu na bázi rašeliny a vermikompostu. Hlavní je, abyste získali velmi výživný, lehký a vzdušný základ pro správné pěstování okurek.

Fotografie: Depositphotos

Poté, co si všimnete, že živiny v substrátu začaly mizet, můžete k zálivce použít malé množství tekutého vermikompostu. Zelenina tak rychleji zatuhne a vyvine se.

Po objevení 5–6 listů je třeba, abyste ponechali dva spodní výhony a střední zaštípli. Tímto způsobem totiž vytvarujete rostlinu, která hodně plodí, ale má krátké výhony. A teď už můžete čekat na to, až vyrostou první okurky a budete moci udělat salát.

Fotografie: Depositphotos

Nějaké další tipy

Okurky jsou teplomilné rostliny a potřebují tedy dostatečně světlé stanoviště. Také mají rády, když je v půdě draslík. Na druhou stranu jim moc nesedí chlór. Až si pro ně připravíte půdu, nechte ji tak 3 týdny odpočinout a až poté je zasaďte. Mnoho lidí by vám doporučilo, ať je zasadíte na konci dubna, protože v tu dobu je prý ideální období. Příliš chladné půdě by totiž klíčení trvalo.

Zdroj: Abekker

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]