Pět let si nikdo ze sousedů neuvědomil, že Marie N. je mrtvá. V případu dochází k průlomu

Fotografie: František Hajdekr / Creative Commons / Attribution 3.0

Prokuratura se dostala k potenciální rodině 80leté Marie, jejíž tělo leželo pět let v bytě bez povšimnutí. Nyní se plánují provést testy DNA, aby nebyla pohřbena pod neznámým jménem.

Tělo seniorky bylo v bytě pravděpodobně kolem pěti let a dodnes by o její smrti nikdo nevěděl, kdyby sousedům nezačal zatékat strop. Na místo byla přivolána záchranná služba, která vylomila dveře bytu. V bytě seniorky se sice našly doklady, ale pro státní zastupitelství bylo těžké potvrdit její totožnost. Po rodině seniorky se proto začalo pátrat. Vyšetřovatelé po dlouhodobém úsilí dokázali identifikovat její sestru a neteř, což potvrdila Katarzyna Skrzeczkowska, mluvčí státního zastupitelství ve Varšavě. Nyní by měly proběhnout genetické testy, které snad ukážou stoprocentní výsledky.

Na jejím pohřbu se pravděpodobně moc lidí neukáže

Sousedi paní Marie přiznali, že důchodkyni po celou tu dobu neviděli a ani si nebyli vědomi, že by přijímala nějaké návštěvy. To nikoho ani nepřekvapilo, jelikož Marie působila dojmem samotáře. U soudu byla za život také viděna jen zřídka, stejně tak jako na úřadech. Všeobecně seniorka neudržovala dobré vztahy se sousedy ani rodinou. „Nelíbila se mi, byla konfliktní a všechno jí vadilo, dokonce i děti,“ řekla jedna ze sousedek. Ostatní sousedé také podotkli, že jim způsobila několik problémů, včetně zamoření štěnicemi, kvůli čemuž musel být jeden z bloků bytovky dezinfikován.

Proč správa budovy nevěděla o její smrti?

Obyvatelé zdejší bytovky údajně neinformují správu, jak plánují využívat své prostory. Taktéž s nimi nehovoří o svých životních plánech a kvůli tomu vzniklé přeplatky za nespotřebované zálohy za služby nebyly důvodem ke vzájemné komunikaci. V rozhovoru pro média také uvedli, že mezi jejich zdroje příjmu patří mnoho neobydlených prostor, ve kterých jejich majitelé snížili zálohy na odběr vody. Vždy ale po vzájemné komunikace, k níž v případě seniorky nedošlo.

panelák
Fotografie: Unsplash

Případ byl uzavřen

Dle správní rady by se podobné případy neměly řešit na základě nedostatku spotřeby vody nebo jakékoliv služby. Pokud někdy nastane podobný případ, vyšetřovatelé budou postupovat důkladnějšími metodami, aby situaci vyřešili bez větších povyků veřejnosti. Tento konkrétní případ však uzavřeli bez jakýchkoliv obvinění. Jediné, na co se čeká, jsou výsledky testů DNA, aby byl zesnulé dopřán náležitý pohřeb.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]