Zemřela televizní hvězda, ke které vzhlížely nejen miliony Čechů. Budou na něj vzpomínat generace

Fotografie: Michal Louč / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Ve věku 77 let opustil světlo světa uznávaný prodejce, který proslavil svět teleshoppingu. O jeho smrti nikdo nevěděl dlouhých 5 měsíců.

Zemřel jedinečný prodejce a vždy usměvavý král prodeje Horst Fuchs. Skutečnost byla potvrzena teprve nedávno, a to přesto, že světlo světa opustil již 11. července 2023 v nedaleké Vídni. Jeho smrt tak zůstávala tajemstvím po dlouhých 5 měsíců, přičemž se dožil krásných 77 let a odešel v pokoji a blízkosti nejbližších. Mnozí však podle webu Echo24 pracují s myšlenkou, že přesně takto tichý odchod si přál.

Uměl prodat úplně cokoli a lidé mu zakládali fankluby

Oblíbený prodejce Horst Fuchs se vyznačoval svým extravagantním vzhledem, věčným úsměvem a také uměním prodat téměř cokoli a komukoli. V televizích se objevoval spíše v ranních hodinách nebo večer mezi pauzami při vysílání oblíbených pořadů. Jeho vrchol však postupně skončil poté, co nad světem převzal vládu internet a prodeje se přesunuly na e-shopy, které způsobily totální úpadek televizního teleshoppingu. Tehdy se po něm doslova slehla zem.

Horst přestal natáčet a kompletně zmizel ze světa televize, který mu dle serveru NewsBeezer vydělával velké peníze a v němž si doslova liboval. Byl znám především svými zlatými prsteny a jedinečným zápalem pro prodej jakýchkoli předmětů – od laku na auto až po vychytávky do kuchyně. Lidé ho však měli rádi, a dokonce v závislosti na jeho odkazu vznikaly různé internetové komunity, které oslavovaly jeho legendární výroky.

Jedna z nejvlivnějších zpěvaček zemřela v pouhých 36 letech. Celý svět truchlí

Naprostý král ve své branži

Poté, co se stáhl z veřejného vysílání, začal oblíbený prodejce pracovat jako kreativní ředitel a dále se podílel na různých reklamách. Na obrazovkách už však nikdy nebyl vidět a stáhl se do ústraní. Mimo jiné téměř nikdy neposkytoval rozhovory médiím a svůj soukromý život skrýval v tajnosti. To je pravděpodobně také důvod, proč bez jakéhokoli povšimnutí zemřel v létě tohoto roku. Internetem však stále koluje video o jeho životě, které před více než 14 lety vysílala TV Nova.

Ačkoli Fuchs nikdy nenatočil žádný film ani seriál, je dodnes považován za jednu z největších televizních hvězd a zůstává v paměti všech fanoušků i nakupujících, kteří se dívali na jeho reklamy v televizích. Ve skrývání před veřejností byl v době jeho největší slávy natolik důkladný, že dokonce nikdo nevěděl, zda je ženatý, kolik má dětí a jestli vůbec. Díky tomu se také vyhnul mnoha případným problémům. Na webu SvětKreativity jsme nedávno psali o úmrtí české herecké ikony, umělce, jehož role zasáhly 3 generace.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]