Účesy, které ženám akorát přidávají roky: Mezi časté chyby patří i příliš krátká ofina a tmavá barva

Fotografie: Depositphotos

Vhodně zvolený účes vás může omladit o mnoho let. Podívejte se, čemu se při úpravě vlasů naopak vyhnout, abyste si roky zbytečně nepřidaly.

Váš účes může výrazně ovlivnit to, jak mladě nebo staře vypadáte. Stejně jako některé styly oblečení dokážou váš mladistvý vzhled vylepšit, mohou totéž dělat i vaše vlasy, jak zmiňuje deník Newly. Ženy by se při úpravě svého účesu měly vyhnout především těmto třem chybám, které jim zbytečně přidají roky navíc. Podívejte se také na alternativy, jež vás naopak omladí.

Příliš krátká ofina

Vizážistka Dana Tate upozornila na svém tiktokovém účtu na chyby, které mnoho žen při úpravě vlasů dělá. Přitom netuší, že si mohou přidat zbytečně až 10 let. Jednou z nich je stříhání ofiny příliš nakrátko, případně příliš hustá a rovná ofina. Přestože by se mohlo zdát, že jde o mladistvě vyhlížející trend, ve skutečnosti si jej mohou dovolit opravdu jen ty nejmladší ženy.

U těch starších totiž velmi krátká ofina zdůrazňuje vrásky na čele i případné nedokonalosti pleti. Ta hustá zase působí, že vaše oči budou vypadat menší. Ofiny se však rozhodně vzdávat nemusíte. Zvolte však méně hustou ofinu v tenčích pramenech dosahující těsně nad obočí. Šikmo střižená ofina působí také hravě a mladistvě. Navíc může pomoci rozbít příliš kulatý nebo hranatý tvar obličeje.

Postarší žena přiznala, že ztratila veškeré naděje. I přes pochyby se kadeřník postaral o své životní dílo

S lakem na vlasy šetřete

Nadměrné používání laku na vlasy může vést k tuhým, nepřirozeně vypadajícím vlasům, které vašemu vzhledu přidávají roky. Příliš tuhé účesy mohou vzbuzovat dojem paruky nebo helmy. Lak na vlasy proto používejte s mírou nebo zvolte lehké stylingové produkty, jako jsou pěny nebo texturizační spreje. Ty váš účes udrží na místě, ale zároveň umožňují vašim vlasům přirozený pohyb a tím zachovají jejich mladistvý vzhled.

Vlasy
Fotografie: Pexels

Světlá vs. tmavá barva

Velmi tmavé vlasy mohou s přibývajícím věkem zvýrazňovat vrásky, jemné linky i stíny ve vaší tváři. Pro mladistvý vzhled byste tak měly sahat spíše po světlejších odstínech, které rozzáří váš celkový vzhled. Pokud se tmavé barvy nechcete vzdát, zvažte alespoň promelírování vlasů kolem obličeje. Pokud máte vlasy poškozené barvením nebo se vám s přibývajícím věkem vysušují, přečtěte si na SvětěKreativy, jak jim vrátit vitalitu. Jedna domácí ingredience vyřeší problém s poškozenými vlasy.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]