3letý chlapec zmizí v lese a je 2 noci nezvěstný. Policisté mají husí kůži, když jim řekne, kdo se o něho postaral

Fotografie: iStock

Víkendový pobyt u babičky se změnil v noční můru. Tříletý chlapec se zatoulal do blízkého lesa a nebyl tři dny k nalezení.

Zoufalství rodičů si asi neumíme představit. Chlapec se ztratil v hustě zalesněné oblasti a pátrání po něm bylo velmi obtížné. Nasazeny byly vrtulníky i drony, stovky dobrovolníků procházely les. Hoch byl venku už dlouho a noční teploty klesaly k bodu mrazu. Hodiny ubíhaly a šance na jeho zdárné nalezení se tenčila.

Případ ztraceného chlapce sledovala celá země

Obvyklá návštěva u babičky, která žije v Severní Karolíně v USA, se tentokrát vymkla kontrole. Tříletý Casey Hathaway si hrál venku poblíž lesa se dvěma kamarády. Pak se však najednou ztratil. Policie po něm okamžitě zahájila pátrání. Stovky dobrovolníků pročesávaly rozlehlý les ve dne v noci. Hustý déšť a nízké teploty je popoháněly, protože všichni věděli, že by se k němu nemuseli dostat včas.

Až třetí den jej našla žena, která u lesa venčila psa. Slyšela z blízkého křoví pláč a hned ji napadlo, že by to mohl být onen ztracený hoch. Ležel schovaný pod malinovými keři, byl promrzlý a celý mokrý, ale žil. Radost rodičů z nalezení syna byla nepopsatelná. Všem pátrajícím děkovali za snahu i jejich modlitby. Příběh se šťastným koncem se stal ještě zajímavějším, když malý Casey prohlásil, že přežil díky medvědovi.

Chlapec trvá na tom, že jej zachránil medvěd

Ten se o něho prý staral celé dva dny a zahříval jej. V této oblasti skutečně žijí divocí černí medvědi, ale mohl by se některý z nich postarat o lidské mládě? Na to byl dotázán odborník Chris Servheen z univerzity v Montaně. Ten potvrdil, že tato oblast je skutečně osídlena mnoha medvědy, takže chlapec určitě mohl nějaké vidět. Zda by se o něho však medvěd postaral, o tom silně pochybuje.

Kdyby medvěd viděl plačící dítě v nouzi, nejspíše by ho nevyhodnotil jako něco, o co by se měl starat. Podle Chrise medvědi nejsou přátelská zvířata. Co se tedy skutečně v lese dělo, to ví jen Casey sám. Většina lidí přikládá jeho výpověď spíše dětské fantazii, maminka chlapce je však přesvědčena, že nelže. Medvěd mu určitě pomohl přežít.

Poštou mu přišly desítky plyšových medvídků

Po nalezení byl Casey zaplaven desítkami plyšových medvědů, které mu lidé posílali z celé Ameriky. Chtěli jej potěšit i odměnit za to, jak celou situaci zvládl. Usilovné pátrání po chlapci totiž sledovala celá země. I když se všichni nemohli zapojit do pátrání, alespoň na dálku se snažili rodině vyjádřit podporu a pomodlit se. Jestli v místních lesích skutečně žije přátelský medvěd, který instinktivně chránil lidské mládě, se s jistotou už nikdy nedozvíme. Na celý příběh o záchraně tohoto chlapečka se podívejte ve videu.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*