Teprve devítidenní miminko přestalo náhle dýchat. Díky duchapřítomnosti policistky se ho podařilo zachránit

Fotografie: Depositphotos

Od té doby, co se rodičům narodí dítě, se budou už napořád bát o jeho zdraví. Rodičovskou lásku pochopí až ten, kdo má vlastní dítě.

Jody a Joe Schleicher zažili tu nejhorší noční můru, která se rodičům může stát. Jejich devítidenní dcera náhle přestala dýchat a bohužel se to stalo v moment, kdy jeli po dálnici. Nejbližší nemocnice byla mnoho kilometrů daleko a oni absolutně netušili, co mají dělat. Naštěstí jela kolem mladá policistka, která miminku zachránila život.

Nevěděli, co mají dělat

Mladý pár vezl domů maminku Jody, byla u nich na návštěvě, protože si chtěla užít první dny s její vnučkou. Když zrovna jeli po dálnici, všimla si babička toho, že s miminkem je něco špatně. Začala ihned křičet, že malá nedýchá a že ji musí dostat z autosedačky. Rozrušení rodiče nevěděli, kde mají zastavit a zoufale hledali pomoc. Naštěstí spatřili, jak kolem jede policejní auto, a tak se rozhodli ho zastavit.

Obličej holčičky byl velmi bledý

Snažili se ze všech sil, aby upoutali pozornost policistky, mávali a jakmile si jich všimla, ihned jí řekli, že jejich dcerka přestala dýchat a její obličej už je bledý. Jody velmi plakala a jediné, o co policistku žádala, bylo, aby zachránila její dítě. Joe vzal malou Olivii do náruče a přenesl ji do policejního vozu, kde začala resuscitace pouze devítidenní holčičky.

Nikdy na to nezapomenou

Joe řekl, že to byly ty nejhorší chvíle jeho života, když musel držet své malé miminko na zadním sedadle, které začalo modrat a vypadalo to, že bude muset být použit defibrilátor. K tomu ale nakonec naštěstí nedošlo, protože dítě se po několika sekundách konečně nadechlo a poté znovu a znovu. Nakonec začalo plakat a to byl jak pro rodiče, tak pro policistku ten nejlepší zvuk, který mohli slyšet.

Policistka totiž neměla čas na to, aby čekala, než přijede sanitka a tak se rozhodla dítě zachránit sama a poté, i s vyděšenými rodiči, převést do nemocnice. Miminku byla diagnostikována srdeční choroba a ukázalo se, že potřebuje operaci. Rodiče teď jen doufají v to, že se jejich dcerka brzy uzdraví a budou si ji moct odvézt domů.

Zdroj: Newsner