Koupil skříň a našel v ní přes 3 miliony Kč. Nyní prozradil, kde přesně k ní přišel

Fotografie: Depositphotos

Thomas Heller je 50letý muž žijící v německém Köthenu s velmi jedinečným příběhem. Stejně jako mnoho dalších lidí koupil nábytek do své kuchyně přes eBay a rozhodně nelitoval.

Thomas koupil nábytek na aukčním internetovém portálu eBay za 240 eur (zhruba 5 800 Kč), ale skutečné překvapení přišlo po obdržení požadovaných položek. Když totiž nábytek obdržel, v jedné ze skříní našel přes 150 000 eur (více než 3,6 milionu korun), které zde někdo evidentně zapomněl. Pro Thomase to byl v tu chvíli šok a nebyl si zpočátku jistý, jak s penězi naložit. Musel nejdříve zvážit všechny možnosti.

Policie nalezla původní majitelku peněz

Thomas je naštěstí čestný muž a vybral si správně. Na rozdíl od mnoha jiných lidí se rozhodl odnést peníze na nedalekou policejní stanici. Policie následně zahájila vyšetřování, aby našla původního majitele onoho nábytku, a tedy i peněz uvnitř. Netrvalo to dlouho a díky metodám policie se to podařilo. Ukázalo se, že se jedná o dva starší lidi, peníze konkrétně patřily 91leté ženě z města Halle. Její rodina ji po smrti manžela umístila do pečovatelského domu.

Prodejce na eBay byl skutečným dědicem

Starší žena ale zesnula a její majetek byl nabídnut k prodeji a dědicové neměli tušení, že se v těchto kusech nábytku skrývá toto velké jmění. Prodejce na eBay byl zrovna synovcem zesnulého páru a zároveň se také jednalo o jediného člena rodiny, který měl na peníze nárok. Peníze mu byly po dokumentaci zaslouženě vráceny a Thomasovi byl vděčný za jeho dobrý skutek.

truhla zlato

Na půdě našel podivnou krabici. Když ji konečně otevřel, tak učinil život měnící objev

Přece jenom si odnesl pěknou sumičku

Ukázalo se, že podle německých zákonů je nelegální držet hotovost přesahující 10 000 eur (asi 24 000 korun). To by majitele, i kdyby to bylo bez jeho vědomí, mohlo usvědčit ze zpronevěry. Pokud jde o Thomase, měl ze zákona nárok na 3 % z vrácené částky, což bylo 4 500 eur (asi 108 000 korun). Muž tuto odměnu za své činy rád přijal, ale zatím se nerozhodl, co s penězi získanými za svou poctivost udělá.

Zdroj: Positive Vibration

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]