Policista zastavil matku s nepřipoutanými dětmi. Podala vysvětlení, on jim místo vypsání pokuty šel koupit autosedačky

Fotografie: Policie ČR

Dobrých skutků je v současné době velmi málo a je potřeba, aby lidé začali být ohleduplnější. Tento policista zastavil na cestě matku s dcerami a zaskočil je svým jednáním.

Všem majitelům řidičského oprávnění a hlavně těm, kteří pravidelně řídí motorové vozidlo, se může stát, že je zastaví policisté při silniční kontrole. Tato kontrola není pro každého příjemná, ale je velmi důležitá pro dodržování silničních pravidel. Tento policista však zastavil ženu s dětmi a všiml si něčeho podivného.

Běžná policejní kontrola

Pokud vás na cestě zastaví policista, který u vás chce provést běžnou silniční kontrolu, je zcela běžné, že možná začnete být trochu nervózní. Lidé totiž mají k policistům respekt a jsou z nich nervózní. Policisté jsou ale na nervozitu u lidí zvyklí a jsou s řidiči trpěliví. Jakmile předložíte doklady, můžete být požádáni ještě o provedení dechové zkoušky nebo testu na drogy, zda neřídíte pod vlivem alkoholu či drog. Tento policista si ale hned všiml něčeho divného u ženy v autě.

Policista zastavil ženu řidičku

Když policistu Kevina čekala služba, myslel si, že to bude běžný pracovní den, kdy zkontroluje pár řidičů a případně bude muset rozdat i nějaké pokuty za nedodržování silničních předpisů. Tentokrát ale zastavil ženu řidičku, která měla na zadním sedadle 3 dcery. Když přicházel k vozidlu, všiml si, že mu dívky ze zadních sedadel mávají.

Děti nebyly připoutané

Jakmile Kevin přistoupil k oknu řidičky, pozdravil ji a požádal o doklady. Poté zkontroloval situaci v autě a všiml si, že holčičky na zadních sedadlech nejsou připoutané. To se mu vůbec nelíbilo, protože sám má děti a zažil již několik dopravních nehod, kdy děti nebyly připoutané a kvůli tomu zemřely. Když na tuto skutečnost upozornil jejich matku, dostal šokující odpověď.

žena řidička
Fotografie: Unsplash

Policistovi bylo matky líto

Maminka holčiček policistovi sdělila, že ví o tom, že by její dcery měly mít autosedačky, ale že si je nemůže dovolit koupit. Z posledních peněz, které jí zbyly, jim nakoupila jídlo a doufá, že do konce měsíce nějak přežijí. V tu chvíli se policista rozhodl udělat něco, čím matku i její 3 dcery šokoval a budou na jeho gesto vzpomínat do konce života.

Kevin zajistil dětem bezpečí

Protože si policista Kevin uvědomoval, že dcery této maminky jsou v nebezpečí, když nemají autosedačky, rozhodl se, že z vlastních peněz těmto dívkám autosedačky koupí. Když ženě a dívkám jednoho dne autosedačky dovezl, holčičky si policistu stále pamatovaly a nepřestávaly mu děkovat za jeho velký dar.

Zdroj: GoalCast

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*