Malý syn se probudil z 16denního kómatu. Postihl ho zápal plic, matka se neubránila slzám štěstí

chlapec v komatu
Fotografie: Freepik

Malý chlapec trpí vážným onemocněním kůže a dostal se do velmi dlouhého kómatu. Když se z něj budil, plakal štěstím, jakmile uviděl svoji matku. Ta se rozhodla sdílet video na sociálních sítích.

Každá matka si pro svoje dítě přeje opravdu jen to nejlepší. Když se u něho tedy objeví sebemenší zdravotní problém, nenese to vůbec dobře. Všichni rodiče by si v této situaci nejraději přebrali problémy na sebe. Nikdo nechce vidět dítě trpět, žádné si to totiž nezaslouží. Jsou to nevinné duše, které mají ještě vše před sebou. Navíc bývají často léčebné výdaje velmi nákladné, což si rodiny většinou nemohou dovolit. Pak na řadu musí nastoupit charity, veřejné sbírky a další možnosti získávání finanční pomoci.

Chlapec se závažným onemocněním

Malý chlapec Gui trpí závažným vzácným kožním onemocněním, které se v podstatě nedá léčit, lze pouze zmírňovat příznaky. Jedná se o dystrofickou formu epidermolysis bullosy (nemoc motýlích křídel), jde o nejtěžší typ tohoto onemocnění. U pacientů se objevuje už od narození a způsobuje poranění a puchýře na těle. Právě u tohoto druhu se zranění vyskytují i samovolně a pro rodiče je to velmi náročné jak finančně, tak psychicky. Poranění se vyskytují i na vnitřních orgánech a nelze tomu předcházet.

Přišel zápal plic a kóma

K tomu všemu dostal hoch ještě zápal plic. Nebylo tedy zbytí a lékaři se jej rozhodli uvést do kómatu. Nakonec v něm strávil celých 16 dní, z nichž byl celých 14 dní zaintonován. Jeho matka seděla u nemocniční postele celou dobu, chodila pouze na záchod a hned se znovu vracela zpět k lůžku. Jeho zdravotní stav nesla velmi těžce, jen se modlila, aby se její syn znovu probudil a mohla s ním opět promluvit. Nic by ji neudělalo šťastnou více.

Nakonec se rozhodla vše sdílet s ostatními na sociálních sítích. Matka ve chvíli natáčení videa jedinkrát byla zrovna na druhé straně nemocnice, ale jakmile se dozvěděla, že se její syn probudil, utíkala za ním přes celou budovu. Mezitím už Gui plakal po mamince. Když se tedy konečně setkali, plakal štěstím a jeho matka s ním. Byl to opravdu dojemný moment, na který jen tak nezapomenou. Na Instagramu získalo video obrovský počet zhlédnutí, a navíc i veliký obdiv od všech rodičů, prý by takovou záležitost vůbec nezvládli.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Good News Movement (@goodnews_movement)

Finančně náročná situace

Tato nemoc je pro všechny rodinné příslušníky opravdu náročná, a ne každý si to může dovolit platit. Takovým dětem musíte několikrát denně převazovat a čistit rány, navíc trpí opravdu velkými bolestmi. Pomoc hledají u různých neziskových organizací a sbírek. Není to vůbec jednoduché, celý jejich život se změnil a vše se točí jenom kolem nemocného, ostatní jde stranou. Je dobré se tedy zamyslet a na takovéto případy pravidelně přispívat a snažit se pomoci. Važte si svého zdraví a nepromarněte ho.

Zdroj: Indianexpress

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]