Veřejnost zaskočily spekulace ohledně zdravotního stavu princezny Kate. Dle odborníků to není náhoda

Fotografie: Depositphotos

Britská královská rodina nevydala žádné aktualizace o zdravotním stavu princezny Kate. Což je možná chyba, protože začínají vznikat šílené konspirační teorie.

Mlčení britské královské rodiny o zdravotním stavu princezny Kate bohužel dává prostor pro vznik nejrůznějších spekulací, které se již šíří veřejností. Fanoušci s velkou radostí uvítali, že se princezna objevila na veřejnosti při příležitosti přehlídky Trooping the Colours. Ani to však nejspíš neumlčí různé spekulace a konspirační teorie. Podle expertů na britskou královskou rodinu by měl Buckinghamský palác uvést věci na pravou míru a říct, jak na tom princezna skutečně je, zmiňuje také TN.

Lidé touží po informacích o princezně

Princezna Kate se od začátku roku prakticky neukazovala na veřejnosti a o své nemoci informovala prostřednictvím videa. Celý svět se strachuje, jak je na tom. Všichni chápou, že se jedná o citlivou situaci, která by se měla řešit v kruhu rodinném, jenže mlčení celou situaci spíše zhoršuje. Vystoupení Kate na veřejnosti bylo jistě pozitivním krokem, přesto spekulace zcela nezmizely.

Různé teorie vznikaly již při plánované operaci břicha princezny Kate. Už tehdy o ní nikdo nevěděl a začaly se šířit fámy, které si nakonec žily vlastním životem, jak uvádí server NewsWeek. „Královská rodina a její komunikační tým mají povinnost informovat veřejnost a potlačovat fámy, jež by mohly být škodlivé a vytvářet negativní ohlasy,“ cituje deník britského odborníka na kulturu Nicka Edeho.

Krále Karla III. převezli do nemocnice nedlouho po dojemném projevu na veřejnosti

Spekulace rostou jako houby po dešti

Vzhledem k tomu, že veřejnost nemá žádné nové informace, domněnky o zdravotním stavu Kate jsou za poslední týdny snad i černější, než jaká je realita, píše deník Vox. Mnoho příznivců britské královské rodiny se obávalo, že se Katin zdravotní stav nelepší, možná se dokonce i zhoršil. Objevily se dokonce i teorie, že manželství Kate a Williama neuneslo takovou tíhu a rozpadlo se.

Fotografie: BBC News اردو – YouTube / Creative Commons / Attribution 3.0

Celá věc je velice choulostivá, soukromá a osobní, je tedy logické, že se k ní nikdo nechce vyjadřovat veřejně. To, že se princezna ukázala na veřejnosti, samozřejmě část spekulací umlčelo. Přesto by podle expertů měl palác vydávat alespoň krátké aktualizace a informovat veřejnost, aby zastavil běžící konspirační teorie. O některých detailech, které prozradil princ William, jsme již psali na SvětěKreativity.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*