Při problémech s křečovými žilami zvolte přírodní cestu. Zbavíte se jich raz dva

Fotografie: Depositphotos

Mnoho lidí trápí křečové žíly. Tento problém je častější u žen a bývá velmi těžké se ho zbavit. S tímto návodem to ale půjde.

Když je v lidském těle něco špatně, začne vysílat tísňové signály, aby člověka varovalo před určitými problémy. Může to být například barva a pevnost nehtů, barva jazyka nebo vypadávání vlasů. Všechny tyto příznaky by vás měly varovat a vy byste je rozhodně neměli ignorovat. Spíše byste je měli ihned začít řešit, říká lékařka Debra Rose Wilson.

Příčiny křečových žil

  • Věk – od cca 30 let začínají svaly v těle ztrácet svůj tonus. A to je vlastně důvod, proč křečové žíly postihují především starší lidi.
  • Pohlaví – Už bylo řečeno, že křečové žíly postihují spíše ženy než muže. Ale to rozhodně není důvod k tomu, aby si muži mysleli, že jich se to netýká. Pozor by si měli dávat všichni.
  • Těhotenství – žíly se v těhotenství většinou rozšiřují a také váhá miminka zvyšuje tlak na dolní končetiny. To poté může způsobit výskyt křečových žil.
  • Nadváha – tady platí to stejné jako u těhotenství. Čím více kilo, tím větší tlak na dolní končetiny.
  • Nedostatek aktivity – pokud každý den dlouhou dobu sedíte, můžete mít v budoucnu problém s křečovými žílami. Proto je lepší dělat si přestávky, při kterých se protáhnete.

Šťáva z aloe vera

Aloe vera je zázrak vlastně na všechno. Dokáže uklidnit spáleniny, všechna možná poranění a další. Šťávu z aloe vera zahřejte, abyste zvýšili její účinnost a poté přiložte obklady. Na nohách je nechte přes noc. Možná vám to nebude příjemné, ale je to účinné.

Fotografie: Pexels

Jablečný ocet, aloe a mrkev

Smíchejte si tyto tři ingredience. Měla by vám vzniknout hladká hmota, kterou byste měli použít na místa, kde máte křečové žíly. Nechte 30 minut působit a poté opláchněte studenou vodou.

Česnek

Nejlepší bude, když česnek budete jíst. Ale je jasné, že ne každý jeho chuť zvládne, takže se dá aplikovat i jako mast. I když jeho účinek nebude tak výrazný, jako kdybyste ho konzumovali. Na mast si smíchejte rozmačkaný česnek a pár kapek alkoholu.

Fotografie: Pexels

Solná koupel

Tento tip bude skvělý pro ty, kteří milují relaxovat v horké vaně. Je totiž třeba v ní zůstat aspoň 20 minut. Do vody si přidejte sůl a můžete i jablečný ocet. Po této koupeli si můžete ještě namasírovat chodidla a to už zní jako velmi příjemný večer, ne?

Jak předcházet křečovým žilám?

Pokud patříte k lidem, kteří musí mít vždy úzké rifle, tak byste měli zpozornit. Tyto rifle totiž také napomáhají vzniku křečových žil. To stejné platí i pro boty. Vždy si vybírejte oblečení, které je vám pohodlné. Také byste měli každý den aspoň chvíli cvičit, počítá se i chození. A každý den si zkuste dát na 10 minut nohy na polštář. Vyhněte se konzumaci alkoholu a také kouření.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]