Petrželový čaj má netradiční chuť a unikátní vliv na zdraví

Jistě dokážete vyjmenovat desítky druhů známých čajů. Ale co takový petrželový čaj? Víte o tom, že existuje a víte, jaké má výhody? Pokud ne, je nejvyšší čas se s ním seznámit jelikož pro vaše zdraví je něčím zcela unikátním. Snadno dokáže strčit do kapsy ty čaje, které jsou mnohými označovány za nejlepší.

Petrželový čaj obsahuje mnoho důležitých látek

Prvními unikáty, které petrželový čaj má, je to, že obsahuje mnoho velmi důležitých látek pro naše tělo. Pokud se máme podívat na jejich výčet, začneme vitamíny, jako je ten s označením, A, ale i s označením B, stejně jako je to také vitamín C. Opomenout však nelze ani bohatý obsah železa, stejně jako i obsah různých minerálů, nebo také bohatý obsah antioxidantů.

Pozitiv má více než dost

Množství látek, které petrželový čaj obsahuje, jasně naznačuje to, že má pro naše tělo celou řadu pozitiv. V první řadě ho dokáže detoxikovat a tak odstranit tak všechny škodlivé látky, které v něm nemají co dělat. Dále nelze zapomínat ani na podporu imunitního systému a tak i na zvýšení ochrany před běžnými nemocemi.

Dále se dokáže podepsat na zlepšení našeho vidění, stejně jako má pozitiva také v tom, že chrání tělo před chronickými onemocněními. Zapomínat nelze ano na to, že umí zabránit tvorbě nádorům, nebo vrozených malformací. Kromě toho všeho se hodí i ve chvíli, kdy je vaším cílem osvěžit si dech.

Také má pozitivní vliv na krevní oběh, který dokáže optimalizovat hlavně díky bohatému obsahu železa. To zároveň podporuje tvorbu červených krvinek. Opomenout nelze ani pozitivní vliv na náš dýchací systém. Prokazatelně dokáže pomoci lidem, které mají astma nebo jiné dýchací obtíže.

Jak si petrželový čaj připravit?

Pokud chcete na vlastní kůži využít všechna jeho pozitiva, podívejte se na to, jak si petrželový čaj připravit. Postup není nijak složitý. Potřebovat budete jenom čerstvé petrželové listy a horkou vodu. Příprava je stejná, jako u jakéhokoliv jiného čaje. Listy vložte do šálku a zalijte horkou vodou.

Jelikož je doba louhování 15 – 20 minut, je dobré šálek zakrýt, aby nedošlo k tomu, že nám čaj vystydne. Potom už ho stačí vypít. Ideální jsou dva šálky denně. A kdo čeká lepší chuť, ten ho může například osladit medem, nebo ho může dochutit čerstvým citronem. Obojí je možné a běžné.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]