Poloha při spánku ovlivňuje zdraví. Některé pozitivně, jiné mu naopak škodí

Věděli jste, že poloha při spánku nejenom ovlivňuje jeho průběh, ale ovlivňuje také jeho zdraví? Zjistěte, jaká je nejlepší a jaká je nejhorší. Až to budete vědět, tak budete do své postele ulehat jenom v jedné konkrétní poloze, která je pro vaše tělo nejlepší. A jaká to je? To se dozvíte.

Spánek na břiše

Tato poloha při spánku je stoprocentně tou nejhorší. Tím si buďte jisti. Během ní totiž výrazně namáháme naši páteř, stejně jako oblast krku. Má také negativní vliv na náš krevní oběh a na správné dýchání. Negativem mohou být bolesti zad, bolesti krku, vrásky a také ochablá ňadra a prsní svaly. Na břiše proto raději vůbec nespěte. Ostatně tato poloha není ani moc pohodlná, z důvodů nutnosti mít vykroucenou hlavu.

Spánek na zádech

Ten naopak řadíme mezi nejlepší volbu. Tato poloha při spánku dokáže dobře uvolnit naše svaly celého těla. Také zamezuje tvorbě žaludečního refluxu. Jediným negativem této polohy může být to, že během ní jsme náchylní na chrápání. Pokud nemáte tendenci chrápat, rozhodně berte tuto polohu jako nejlepší možnou pro spánek, který prospěje vašemu tělu.

Spánek na boku

I tato poloha při spánku je hodnocena celkově jako dobrá. I tady dojde k tomu, že je páteř ve vhodné poloze a že bude většina svalů uvolněná. Navíc při této poloze nemají lidé tendenci chápat. Jde také o polohu, která je doporučována těhotným ženám a obézním lidem, kterým by klasické spaní na břiše mohlo dělat problémy. A to z důvodu velké váhy jejich břicha, které by tlačilo na zbytek jejich těla.

Pokud se rozhodnete spát na boku, je třeba vědět, jaká strana je vhodná. My říkáme, že obě mají něco. Pokud budete spát na pravém boku, mohou se objevit problémy s pálením žáhy. Pokud to bude naopak bok levý, může se vytvářet větší tlak na vaše orgány, jako jsou játra, plíce a žaludek. Proto je vhodné během noci polohu několikrát změnit a vše bude v pořádku.

Fotografie: Freepik