Moře vyplavilo na pláž tajemnou kapsuli. Vzniklo spousta teorií o vesmírném původu

pláž pár
Fotografie: Unsplash

Na pláži v západní Austrálii se objevila záhadná kapsle. Zařízení bylo považováno za potenciálně nebezpečné a federální úřady věc vyšetřují s tím, že k objektu zakázali veřejný přístup.

Obyvatelé našli záhadnou kovovou kapsli na pláži v Green Head v Austrálii, asi 250 kilometrů severně od Perthu. Podle australské veřejnoprávní stanice ABC je objekt ve tvaru válce asi 2,5 metru široký a přibližně 3 metry dlouhý. Do situace se ale rychle vrhly státní a federální úřady společně s účastí letecké vesmírné agentury. Po rozhlášení se zapojila i policie a armáda.

Důležitá je bezpečnost občanů

Po analýze objektu úřady usoudily, že ho klasifikují jako potenciálně nebezpečný. Policie tedy vyzvala obyvatele, aby dodržovali bezpečnou vzdálenost a od válce neznámého původu se drželi dál. „Chceme komunitu ujistit, že aktivně spolupracujeme s různými agenturami, abychom určili původ a charakter položky,“ uvedly úřady v prohlášení.

Věda se tomu snaží přijít na kloub

Existuje mnoho teorií o tom, co tato tajemná kapsle je. Australská vesmírná agentura (ASA) se domnívá, že může být součástí vesmírné rakety vypuštěné v zahraničí. Zároveň ujistila veřejnost, že v této věci navazuje spolupráci s dalšími podobnými institucemi na světě. ASA také varovala obyvatele před dotykem nebo pokusem o pohyb objektu a vyzvala je, aby nahlásili cokoli podezřelého v této souvislosti.

Jedna hypotéza je méně pravděpodobnější než druhá

Podle experta Geoffreyho Thomase se může jednat o palivovou nádrž z rakety, která se mohla během minulého roku zřítit do Indického oceánu. Hypotézu, že jde o „vesmírné smetí, podpořil v rozhovoru pro místní média Brad Tucker, astrofyzik z Australian National University. Tak či onak, hypotéz je spousta, a než věda zjistí, oč se skutečně jedná, je pro každého vhodné si od záhadného objektu udržovat patřičný odstup.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]