Australané krmí zvířata, která přišla o zdroj potravy kvůli požárům, za pomoci vrtulníků

Austrálie dostala od přírody pořádnou ránu, a to kvůli masivním požárům, které se nedařilo zvládnout. Ty samozřejmě ohrozily jak lidi, tak i mnoho zvířat. Ta, která dokázala uniknout však mají velký problém s tím, že nemají co jíst. Proto musí přijít pomoc, která je vskutku originální, ale velmi efektivní.

Pomoc, která padá z nebe

Dostat se na mnohá území je prakticky nemožné, a tak se musí volit jiná než standardní řešení. A tak když to nejde po zemi, tak to musí jít ze vzduchu. Pomoc, tedy potrava pro zvířata tak v podstatě padá z nebe. Děje se tak v celém Novém Jižním Walesu, jelikož se jedná o jedinou možnou cestu, jak zajistit, aby zvířata zde žijící měla dostatek potravy a aby nedošlo k tomu, že uhynou.

Především pro klokany

Jedná se o jídlo, které je určeno především klokanům. V oblastech, kam je jídlo distribuováno žije takzvaný klokan trpasličí. Jeho specifikem je to, že žije hlavně ve skalních oblastech a dolů se vydává jenom za potravou. A konzumuje travnatou vegetaci, která je však zničena požáry. Klokani tak nemají co jíst a pokud by tomu bylo i nadále, tak zemřou hlady.

Místo trávy batáty a mrkev

Bylo proto nutné zvolit krizové řešení, které spočívá v tom, že místo trávy budou klokani jíst batáty a také mrkev, a to minimálně do doby, než se vegetace mimo skalní oblasti zase obnoví. Zvířata tak budou mít i nadále dostatek potravy a nebudou odsouzeni k záhubě. A jelikož se na místa nedá dostat jinak než ze vzduchu, je jim potrava shazována přímo z vrtulníku.

Jídlo jim chutná

Podle svědectví různých ochránců přírody přímo na místě to vypadá, že by katastrofa mohla být zažehnána, jelikož klokani podle všeho již zjistili, že dole nemají dostatek potravy, a tak se musí začít živit tím, co jim padá z nebe. A podle vše ho vypadá, že jim toto jídlo skutečně velmi chutná. Budou ho však mít jen do té doby, než tráva zase poroste.