Muž posvítil do tmavé díry vyhloubené v lese. Našel v ní hibernujícího medvěda

Fotografie: Depositphotos

Miliony lidí zhlédly záběry, které natočil jeden muž v lese. Tohle byste určitě na procházce potkat nechtěli. Tento muž zachoval klid, většina lidí by však okamžitě utekla.

Deník Topky informoval o nahrávce, která se objevila na internetu a opravdu z ní naskakuje husí kůže. Muž se na ní prochází klidně po lese, když svojí baterkou posvítí do černé díry. A pro většinu lidí to opravdu není pěkný pohled. Jak se však ukázalo, tento muž je odborník, který právě našel to, co hledal. Klobouk dolů před těmito statečnými výzkumníky.

Bez baterky není v temné díře vidět nic

Už několik milionů lidí zhlédlo znepokojivé záběry z lesa v americkém Wisconsinu. Je na nich vidět velká černá díra vyhloubená ve svahu. Muž, jenž drží kameru, do díry na chvíli posvítí baterkou. Hned můžete vidět, co se tu skutečně ukrývá. Medvěd s tmavou srstí je viditelný, jen pokud se na něj posvítí. Jeho výraz je trochu omámený, protože hibernuje a teprve se chystá probouzet ze zimního spánku.

Hibernace je adaptace pro přežití v drsných podmínkách, jako je zima nebo nedostatek jídla. Zvířata snižují rychlost svého metabolismu, ukládají tuk, snižují tělesnou teplotu, zpomalují srdeční tep a vyhledávají izolované úkryty. Zatímco menší savci se dostávají do úplné strnulosti, kdy významně snižují i svoji tělesnou teplotu, větší savci jako medvěd si udržují stabilnější tělesnou teplotu.

Daněk evropský

Ochránci zvířat v lese našli dva daňky zamotané do lana. Sami se postarali o jejich záchranu

Kamarád našel to, co hledal

„Můj kamarád Trevor žije sen v severním Wisconsinu. Pomáhá sledovat a studovat populaci černých medvědů. Se všemi zvířaty se zachází opatrně podle správných protokolů a povolení od odborníků na divokou zvěř pro účely výzkumu a řízení,“ osvětlil tuto strašidelnou nahrávku uživatel DS.Outdoors na svém instagramovém účtu.

Zkušeného odborníka tak jistě nepřekvapilo to, co v temném úkrytu spatřil. Většina lidí by však při takovém pohledu nejspíše vzala rychle nohy na ramena, protože setkání s takovým medvědem může skončit opravdu tragicky. Na SvětěKreativity se můžete podívat na jiné hrůzu nahánějící záběry, kdy klidný muž zvládl setkání s medvědem.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*