Na ranči se narodilo posvátné hříbě. Uctívalo se už v dobách indiánů, podívejte na jeho magické rysy

Hříbě na ranči
Fotografie: Freepik

Na ranči se narodilo speciální zvíře, které se uctívalo už za dob starých indiánů. Má speciální zbarvení. Jezdili na něm jen určití členové kmenu. Je velmi vzácné.

Dnešní společnost už tolik nedbá na různé posvátné věci a neuctívá je tolik jako naši předkové. Hodnoty se naprosto změnily. V tomto rychlém světě, kde se každý žene za svým vlastním úspěchem, není na takové věci čas. Člověk přesunul svou hlavní pozornost na sebe samého a své blízké. Někdy se však stále ještě najde něco, co vám má tyto staré doby připomenout, minimálně svým zjevem. Přece jen občas je dobré vrátit se k původním kořenům a uvědomit si, kde jsme jako lidé původně začali.

Posvátné hříbě

V Melbourne na Floridě se narodilo opravdu speciální hříbě. Když ho majitelé Scott a Jackie Nelsonovi uviděli, nevěřili vlastním očím. Moc se totiž nepodobalo matce. Ta totiž byla celá hnědá s pár bílými skvrnami na těle. Kokos, jak ho pojmenovali, je celý bílý a má na sobě rovnou několik hnědých fleků, které mají své důležité opodstatnění. Navíc má každé oko jiné – jedno modré a druhé hnědé. V dávných dobách na takovém koni mohli jezdit pouze vybraní lidé.

Indiánská kultura

Tento typ koně se využíval ve válkách a za dob indiánů na něm mohl jezdit jenom náčelník nebo lékař. Jeho hnědá skvrna na hrudi tvoří štít a jen jedno oko je modré, právě díky tomu se může označit za válečného koně. Samozřejmě bylo opravdovou raritou, že se takový kůň vůbec narodil, proto se stal posvátným a byl náležitě uctíván celým kmenem. Dostával mnohem větší péči než všichni ostatní. Speciální kouzlo se totiž ukrývalo v onom oku. Mělo pro indiány nadpozemskou moc.

Věřili, že pokud ten, kdo na takovém koni jede, zemře v bitvě, oko přenese jeho duši k bohům. K těm se následně i modlili a prosili za zemřelého. Takže teď mají na ranči s názvem Down Under Colour o zábavu postaráno. Rozhodli se tento okamžik sdílet prostřednictvím videa s ostatními a pochlubit se, jaký zajímavý druh se jim narodil. Bohužel nikdo nezaručuje, že se jim ještě někdy takové hříbě narodí znovu. Šance je totiž celkem mizivá. Oni ale doufají, že by se jim to mohlo podařit, a získali by tak více válečných koní.

Náročná péče o koně

Spousta lidí chová obrovskou lásku ke koním, ale pořídit si je je opravdu velká zodpovědnost. Vyžadují pravidelnou péči, která je velmi finančně náročná. Proto si můžete nechat koně v nějaké stáji ustájit, to vás vyjde finančně lépe. Nebo si jízdu na koni někdy můžete jen vyzkoušet, je to totiž opravdu skvělý a zábavný relax. Přijdete na jiné myšlenky.

Zdroj: Theanimalclub

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]