Řítila se na něj rozzuřená medvědice. Přežil pouze díky maličkosti, na kterou si vzpomněl

Fotografie: Depositphotos

Tyto záběry vám zvednou tep. Stejně jako muži, který je pořídil, když se procházel po lese. Setkání s medvědicí nakonec dopadlo dobře, ale tuhne z toho krev v žilách.

Divočina je místem, kde je potřeba být obezřetný a mít také mnoho zkušeností. Jen díky tomu toto napínavé setkání neskončilo tragicky. Vy se tak můžete podívat na záběry medvědice, kterou tento muž vyrušil a ona byla nucena se mu postavit, aby chránila mláďata. Jeho klidné zvládnutí celé situace vás ohromí.

Medvědice se na něj rozbíhá

Neuvěřitelné záběry se podařilo natočit tomuto ruskému lovci. Alexandr Petrovič Moroz je zkušený lovec a lesník. To však neznamená, že by neměl z obávaného medvěda respekt. Každý ví, že medvěd je nebezpečné zvíře, a pokud zaútočí, většinou to neskončí dobře. V tomto případě se Alexandr potkal dokonce s medvědicí, které instinkt velel ochránit svá mláďata.

Na záběrech tak můžete vidět, jak Alexandr drží v ruce pušku a zrychleně dýchá. Mezi stromy zahlédl medvěda a je připraven tomuto střetu čelit. I když není zcela bezbranný a mohl by medvěda ihned zastřelit, neudělá to. Medvědice se vynoří zpoza stromu a rozběhne se přímo k němu. Pak se však zastaví a zaběhne zpátky mezi stromy.

Alexandr rychle dýchá, ale zatím nestiskne spoušť. Medvědice na něj stále vybíhá z lesa a je jasné, že se snaží nevítaného návštěvníka zahnat na útěk. Po každém pokusu se k Alexandrovi přiblíží na kratší vzdálenost. Ten však má, zdá se, nervy ze železa. Nechce medvědici zastřelit, protože ví, že má mláďata.

4letá dvojčata čelila po autonehodě nejtěžší zkoušce. Jejich tatínek zůstal uvězněn v autě a utíkal mu čas

Duchapřítomný muž sklízí obdiv na internetu

Rychle se tedy snaží vyklidit pole a informuje svého přítele: „Je tu medvědice se třemi mláďaty. Rozhodl jsem se nestřílet. Odcházíme,“ říká Alexandr poměrně klidným hlasem. Nakonec se zdá, že medvědice je spokojená, protože muž je v dostatečné vzdálenosti od jejích mláďat a přestane útočit. Muži odcházejí do bezpečí. Všem se evidentně ulevilo.

https://youtu.be/3N8-hLtciZo

Napínavé video už zhlédly miliony lidí a všichni vyjadřují obdiv tomuto muži, který si dokázal zachovat chladnou hlavu v tak vypjaté situaci. „Neuvěřitelná disciplína v tom, že věděl, že nemusí mačkat spoušť, ale vsadím se, že to bylo tak blízko. Jednoznačně ostřílený zálesák, který dobře četl situaci. Jsem rád, že to s myslivcem i medvědicí všechno vyšlo,“ zní jeden z obdivných komentářů. Vy se na celou dramatickou scénu můžete podívat ve videu níže.

Zdroj: Megasvet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]