4letá dvojčata čelila po autonehodě nejtěžší zkoušce. Jejich tatínek zůstal uvězněn v autě a utíkal mu čas

Fotografie: Tomwsulcer / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

4letá dvojčata se stala celosvětově známá poté, co prokázala mimořádnou odvahu ve strastiplné situaci. Dvě holčičky tehdy byly v autě svého otce, když došlo k vážné nehodě.

Tatínek vyrazil se svými holčičkami na výlet. Při sjezdu do rokle však ztratil kontrolu nad řízením a zřítil se 30 metrů k zemi i s dívkami. Ty po autonehodě zázrakem zůstaly téměř nezraněné. Jejich otec však omdlel a ztrácel hodně krve. Navzdory nízkému věku dcery pochopily, že je jejich povinností vyhledat pomoc, a tak vylezly z vozidla a vydaly se zpátky nahoru po cestě. Věřily tomu, že až se dostanou zpět na silnici, potkají tam nějaké kolemjedoucí auto.

Záchrana byla naštěstí po ruce

Dívkám se tento náročný úkol nečekaně podařil a poté, co se dostaly na silnici, zastavily projíždějící vozidlo. Řidič po spatření dívek okamžitě pochopil, že něco musí být v nepořádku. Po zastavení si je vyslechl a okamžitě mu došla vážnost situace. Následně umístil plačící holčičky bezpečně do svého auta a kontaktoval záchrannou službu. Po pár minutách na místě zasahovali policisté a zdravotníci.

Jak to s tatínkem dopadlo?

Záchranáři pak i přes všechno své úsilí mohli bohužel jen konstatovat smrt jejich otce. Truchlící holčičky převezli zpět k matce, která po vyslechnutí této tragické zprávy zůstala jen nehybně stát. Novina zasáhla celé okolí, a dokonce i média. Na pohřbu drahého tatínka smutnila spousta lidí, ale nikdo z nich nedokázal pochopit, jak tyto dvě holčičky dokázaly vyváznout bez zranění.

V očích veřejnosti zůstaly hrdinkami

Ztráta otce byla něco strašného, ​​ale obě malé dívky se dokázaly ukázat jako opravdové hrdinky. Ve svých čtyřech letech totiž zvládly jednat takovým způsobem, jaký by byl náročný i pro lidi v jejich desetinásobné velikosti. V současné době jsou v péči své matky a dostávají podporu jak svého blízkého okolí, tak i uživatelů sociálních sítí.

Zdroj: Positive Vibration

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]