Tato žena zažila let, na který už do konce života nezapomene. Její profese z ní udělala hrdinku

Fotografie: Depositphotos

Drama na palubě letadla se odehrálo při letu na Floridu. Rodiče 3měsíční holčičky volali o pomoc, když jejich dcera náhle přestala dýchat. Najednou se objevila neznámá žena.

Noční můra každého rodiče je, že se jejich dítěti přihodí něco strašného, v nejhorším případě bude v ohrožení života. Strach se stal realitou pro rodiče, jejichž 3měsíční dcera přestala dýchat. Situace sama o sobě byla strašlivá, o to horší však bylo, že se stala na palubě letadla pouhých 30 minut po vzletu, jak uvádí deník People. Matka s otcem nevěděli, co dělat, báli se, že svou dceru ztratí, protože ve vzduchu neexistuje možnost, jak dítěti zajistit odbornou pomoc. Naštěstí mezi cestujícími byla odvážná zdravotní sestra.

Rodiče prožívali svou největší noční můru

Na palubě Spirit Airlines 1691, letu z Pittsburghu do Orlanda, vypukl pouhých 30 minut po vzletu boj o holý život. Obětí incidentu byla teprve 3měsíční holčička, která přestala dýchat. Rodiče prožívali svou největší noční můru. Jen těžko by několik kilometrů ve vzduchu hledali odbornou pomoc. Obávali se, že své dítě nadobro ztratí.

Měli však obrovské štěstí. Mezi pasažéry byla přítomna zdravotní sestra s 20letou praxí Tamara Panzino. Ihned se pustila do akce, jak uvádí web NewsfulOnline. Tamara se těšila na dovolenou, atmosféru již nasávala během letu. V klidu si četla knihu, když asi 3 řady před ní přestalo dýchat dítě. Nejdříve tomu nevěnovala žádnou pozornost, měla sluchátka v uších, ale nakonec slyšela volat letušku, jak křičí: „Máme tady dítě, co nedýchá.“

svíčky

Úmrtí chlapce jako varování před neštovicemi. Mohou škodit dlouhou dobu skrytě

Tamara na nic nečekala, ihned vyskočila ze svého sedadla, aby holčičce pomohla. „Netušila jsem, jestli se dítě dusí, jestli jsou dýchací cesty volné nebo ne. Nevěděla jsem, co se stalo, viděla jsem jen nemluvně se zakloněnou hlavou a modrými rty a kůží. Řekla jsem tatínkovi, aby dceru podržel, zatímco jsem jí začala masírovat hrudník,“ uvedla Tamara.

Nepřestávala v záchraně života

Dítěti se najednou začínala vracet zdravá barva. Tamara s ním nepřestávala lomcovat, neustále s holčičkou třásla. Naštěstí nemuselo dojít k resuscitaci. Postupně bylo slyšet, jak dítě začíná znovu dýchat, silně mu tlouklo srdce. Všem se neskutečně ulevilo, jak píše Today. Rodiče nemohli být zdravotní sestře více vděční. Její zkušenosti a také pohotové jednání zachránilo jejich dceři život.

Tamara je nyní oslavována jako hrdinka, ona sama se tak však necítí. Svou profesi považuje za poslání, zdravotníci jsou jedna velká komunita, která dobrovolně pomáhá tam, kde je potřeba, ať už jsou ve službě, či nikoli. Let je pro některé lidi už tak stresující záležitostí, někdy se však stane, že drama na palubě ještě vzroste. Na SvětěKreativity jsme již psali o ženě, která porodila přímo ve vzduchu.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]