Žena porodila přímo na palubě letadla. Nedonošené dítě vezla sanitka rovnou do nemocnice

Fotografie: Depositphotos

Několik ohromených cestujících zažilo zcela nevídaný okamžik, když zdravotníci pomohli ženě porodit přímo na palubě letadla. To se nakonec ukázalo jako nejlepší možné řešení.

Video zaznamenané dříve tento měsíc ukazuje zdravotníka rychle procházejícího letadlem na mezinárodním letišti Sabiha Gökçen v Istanbulu, Turecko. Celý příběh se rozvinul, když letadlo společnosti Pegasus Airlines připravovalo finální přípravy na odlet do Marseille ve Francii. Netrvalo to dlouho a cestující pozorovali, jak zdravotníci vtrhli na palubu letadla, aby pomohli nastávající matce. Samozřejmě se ihned objevilo několik mobilů a situace byla pro média nahraná.

Dramatický porod na palubě letadla

Záznam této neobvyklé situace zachycuje cestující, jak sbírá drobnosti oblečení a směřuje k místu, kde žena porodila, zatímco letuška odchází z přeplněné oblasti. Záhy poté je možné vidět zdravotnici nesoucí novorozence směrem k přední části letadla. Dítě zabalila do modré látky a přestože nevykazovalo známky hluku, dramatický průběh událostí jistě ponechal všechny přítomné v napětí.

Podrobněji vysvětlená situace

Podle místních médií začaly bolesti ženy přímo na palubě letadla a posádka musela poskytnout první pomoc. Následně byla cestující odvedena na jinou část letadla, kde jí lékaři asistovali při porodu. Nedonošené dítě bylo poté převezeno do nemocnice sanitkou, aby mu byla poskytnuta další péče. Na podobný případ jsme poukázali na našem webu během září, avšak jednalo se o porod v celkem přijatelnějších podmínkách.

Porod v letadle by si člověk asi dobrovolně nevybral

I když porody ve vzduchu jsou extrémně vzácné, tento případ připomíná předchozí události, jako například porod na palubě letadla JetBlue v roce 2019. Na závěr odborníci upozorňují na výjimečnost těchto situací a zdůrazňují, že porod ve vzduchu přináší vlastní výzvy, například vzduch s nižší koncentrací kyslíku, což může komplikovat dýchání novorozenců. Situace tedy opět dopadla se šťastným koncem, na což také nedávno poukázal web Daily Mail, taktéž popisující tento příběh.

Letadlo bylo před odletem přetížené. 5 cestujících se muselo dobrovolně obětovat a opustit palubu

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]