Těhotná žena čelila nejtemnějším obavám ohledně jejího obrovského břicha. Příčinou kupodivu nebylo dítě

Fotografie: Brittany Brinson / Creative Commons / Attribution 3.0

Bylo to už její třetí těhotenství, ale probíhalo úplně jinak. Těžce se jí dýchalo a její břicho bylo obrovské. Příčinu odhalila v emotivním videu.

Každá žena snáší těhotenství jinak a v jeho průběhu se může objevit také celá řada komplikací. I tato maminka se potýkala s méně častou abnormalitou, která její břicho zvětšila do obrovských rozměrů. Když zjistila, že příčinou není její malé miminko, zůstala v šoku. Jak je něco takového vůbec možné?

Konečně se mohla nadechnout

Emily Boazman je mladá maminka, jež nedávno vzbudila velkou pozornost na sociálních sítích díky svému třetímu těhotenství. Na svém tiktokovém účtu totiž ukázala, že její obrovské těhotenské bříško nemělo na svědomí samotné miminko, ale abnormálně velké množství plodové vody. Ta když v porodnici praskla, pocítila Emily neuvěřitelnou úlevu.

„Poté, co (voda) praskla, jsem se konečně asi po 16 týdnech mohla nadechnout,“ napsala k jednomu ze svých příspěvků. Ten zhlédlo už přes 20 milionů lidí a Emily v něm ukázala, jak se velikost jejího břicha změnila poté, co odtekla plodová voda. Její syn nakonec vážil 3,4 kg, což je obvyklá porodní váha, její břicho přitom vypadalo, jako by v něm nosila přinejmenším trojčata.

Lékař budoucí rodiče před snímkem z ultrazvuku důrazně varoval. To, co viděli, jim nahnalo husí kůži

Polyhydramnion může způsobit řadu komplikací

Toto poslední těhotenství tak na rozdíl od předchozích dvou neprožila zrovna pohádkové. Už od 16. týdne si začala stěžovat na obtížné dýchání, které se jenom zhoršovalo, jak množství vody tlačilo na její plíce. Navíc také trpěla stavem zvaným hyperemesis gravidarum, což je nezvladatelné zvracení během těhotenství, jež vede ke ztrátě hmotnosti. Její manžel tak po práci musel vždy nastoupit druhou směnu doma, protože Emily se sotva zvládla postarat o dcery, které doma vždy nadělaly obrovský nepořádek.

@emilyboazman After it broke, i was able to breathe for the first time since about 16 weeks!🤯 who else had a ton of amniotic fluid? #bigbelly #pregnancytiktok ♬ original sound – Emily Boazman

Polyhydramnion, tedy zvýšený obsah plodové vody, může podle webu Healthline vést k předčasnému odloučení placenty nebo předčasnému prasknutí plodových obalů, s čímž se zvyšuje i riziko předčasného porodu. Hrozí také prolaps pupečníku, vyšší porodní hmotnost dítěte nebo riziko krvácení matky při porodu. U Emily však naštěstí proběhl porod bez problémů a její chlapeček se narodil zcela zdravý.

Mnoho žen nemá takovou zkušenost jako Emily, ale některé potvrdily, že i ony trpěly na obrovské množství plodové vody, což jim celé těhotenství velmi znepříjemňovalo. Emily se tak podařilo rozproudit diskuzi na téma, se kterým nemusí být každá těhotná žena plně obeznámena. Na SvětěKreativity jsem psali o jiném velmi rizikovém těhotenství. Těhotné ženě našli nádor na mozku. Moc času jí nezbývá.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*