Pětinásobná matka se stala babičkou ve věku pouhých 30 let. O překvapení se postarala její čtrnáctiletá dcera

Fotografie: Depositphotos

Matka pěti dětí, která se stala nejmladší britskou babičkou ve věku pouhých 30 let. Její čtrnáctiletá teenagerka porodila.

Pětatřicetiletá matka, která se stala nejmladší babičkou v Británii poté, co její čtrnáctiletá dcera porodila, prozradila, že „se necítí být babičkou“. Kelly Healey bylo pouhých 30 let, když její dospívající dcera Skye Salter v srpnu 2018 porodila syna jménem Bailey. Když se Kelly dozvěděla, že Skye čeká dítě, nabídla jí lásku a podporu, protože „co se stalo, stalo se“, ale sama přiznala, že nikdy nečekala, že se bude babičkou v tomto věku, kdy spousta žen teprve uvažuje o vlastním mateřství.

Nečekala, že se stane babičkou

Skye žila se svou nevlastní matkou a otcem v Cranfordu v západním Londýně, když si zničehonic udělala digitální test a zjistila, že v roce 2018 čeká dítě. Rychle byla odeslána do nemocnice West Middlesex Hospital v Isleworthu, kde podstoupila ultrazvuk a lékaři odhalili, že je již ve 36. týdnu a čtyřech dnech těhotenství.

Fotografie: Freepik

Teenagerka byla sexuálně aktivní a test si udělala preventivně, než se objednala na antikoncepční implantát. Skye zůstala ze zprávy v šoku a lékaři jí řekli, že potrat nepřipadá v úvahu, protože se o těhotenství dozvěděla příliš pozdě. Skye, které je nyní 17 let, vzpomíná: „Byla jsem ohromená. Měla jsem tajné tušení, že bych mohla být těhotná, a proto jsem navrhla test. Otec je místní kluk přibližně v mém věku. Nemohla jsem tomu uvěřit.”

Potrat nepřipadal v úvahu

Samozřejmě, když dívka zjistila, že je těhotná tak pozdě, potrat nepřipadal v úvahu z hlediska medicína. Sama Skye ovšem uvedla, že by to stejně nikdy nemohla udělat, ani, kdyby to ještě šlo. Když na obrazovce viděla tlukot srdce svého dítěte, srdce se jí okamžitě naplnilo láskou a od té chvíle věděla, že bude vždycky na druhém místě a její sn bude na tom prvním.

A co na to prababička?

Kelly prozradila, že ani její vlastní matka, tedy babička Skye, se necítí být připravená na to, že je v pouhých 48 letech prababičkou. Novinám řekla: „Nejsem si jistá, jestli byla moje máma ve 48 letech připravená být prababičkou. Myslím, že i díky tomu je nejmladší prababičkou ve Velké Británii.” Dnes jsou však malému Bailymu již čtyři roky a jeho babičky pokládají mazlení s ním za tu nejúžasnější činnost na světe. Bailey tak má kolem sebe tři opatrovatelky v nejlepších letech.

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]