Voda po vaření rýže nesmí za žádných okolností končit ve dřezu. Zbavovali byste se tak doslova zlatého pokladu

Fotografie: Depositphotos

Když člověk vaří těstoviny a nebo rýži, automaticky ihned vylévá vodu, která mu po vaření zbyla. Ke konzumaci si potom nechá jen uvařenou surovinu.

Rýže je velice oblíbenou přílohou lidí po celém světě. Z tohoto skvělého jídla nejvíce těží Japonci. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, že voda, která po vaření rýže zbyde, by mohla být prospěšná? Asi ne, protože ji většina z vás jen vylije do dřezu. Rýžová voda je ale bohatá na škrob a plná vitamínů a minerálů, díky kterým se budou lesknout vaše vlasy. Také bojuje proti podráždění a zarudnutí pokožky. Nevylévejte ji.

Fotografie: Depositphotos

Jak správně vařit rýži

Můžete si myslet, že na uvaření rýže vůbec nic není. Vlastně to zvládne i začátečník. Ano, je to docela jednoduché, ale i tak se při tom můžete dopustit několik základních chyb. Než se dozvíte výhody rýžové vody, je třeba vědět, jak správně rýži uvařit. Začněte tím, že si do velkého hrnce nalijete litr vody a dáte na sporák. Nechte přivést k varu.

Poté přidejte 500 g rýže a vařte na mírném ohni podle návodu, který jste si přečetli na obalu rýže. Poté přípravek přefiltrujte a vodu z vaření rýže vlijte do samostatné nádoby. Před dalším použitím nechte vychladnout. A teď už vám nic nebrání v tom, abyste tuto zázračnou vodu začali používat.

Dokáže zklidnit zarudnutí

Každý se asi někdy setkal s tím, že se mu na těle udělalo nějaké zarudnutí nebo podráždění, které svědilo a někdy to bylo dokonce i bolestivé. Chcete-li udržet pokožku hydratovanou a těmto kožním problémům úplně předejít, můžete se rozhodnout pro ošetření právě rýžovou vodou. Ta je totiž bohatá na aminokyseliny a antioxidanty a můžete ji aplikovat na celé tělo.

Fotografie: Pixabay

Skvělá proti vráskám

Věkem se u každé ženy objeví nějaké vrásky a jemné linky. Někdy je dost těžké se s nimi smířit a ženy kvůli nim mívají různé komplexy. Ale kvůli vráskám opravdu není nutné kupovat v lékárně různé drahé krémy. Pomůže vám obyčejná rýžová voda. Smíchejte dvě polévkové lžíce rýžové vody se dvěma polévkovými lžícemi kokosového oleje a poté tuto směs aplikujte na obličej. Nechte působit 15 minut a poté opláchněte.

Vlasy budou zdravější

Pokud máte suché a poškozené vlasy, pomůže vám rýžová voda. Díky ní půjdou vaše vlasy lépe rozčesat, také vám je narovná a budou lesklé a zdravé. Rýžová voda může také zvýšit elasticitu vlasů. Po umytí šamponem použijte rýžovou vodu místo kondicionéru. Nechte působit přibližně 10 minut a poté pouze opláchněte vlažnou vodou. Používejte to pravidelně a budete velmi příjemně překvapeni.

Zdroj: The Sun, TreeHugger

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]