Popraskané paty vyléčíte doma. Stačí k tomu dvě ingredience

Trápí vás popraskané paty a pedikúra kam chodíte je stále zavřená? Nebojte se, nemusí to znamenat, že byste snad museli být celé léto v uzavřené obuvi, aby vaše nohy nikdo neviděl. Existuje totiž možnost, jak popraskané paty, ale i další obecné problémy vyřešíte snadno i doma. Stačí k tomu jenom dvě věci.

Nohy budou dokonalé

Nejsou to jenom popraskané paty, které vás mohou na vašich nohách trápit. Velkým problémem může být také suchá a tvrdá kůže a další nevzhlednosti. V tu chvíli raději zvolíte ponožky a plné boty, jelikož své nohy nechcete nikde ukazovat. Je to tak? Nemusíte se bát, jelikož si společně ukážeme, jak mít nejenom paty opět dokonalé.

Stačí pouze 2 věci

Abyste měli nohy opět dokonalé, a popraskané paty byly minulostí, tak vám budou stačit jenom 2 věci. Jaké to jsou? Unikátní je, že je máte zcela určitě doma a tak je nemusíte nikde složitě shánět, nebo kupovat. Potřebovat budete:

  • 4 šálky mléka
  • 3 lžíce prášku do pečiva

Jakmile máte obě ingredience, smíchejte je dohromady. Vytvoříte jemný a jednoduchý roztok, který je připraven k použití. Určitě doporučujeme mléko před použitím zahřát. Jak proto, že se v něm prášek po nasypání lépe rozpustí, tak i proto, že to bude příjemnější pro vaše nohy.

Namočte své nohy

Nyní už stačí jediné. Namočit do tohoto roztoku své nohy. Nechte je v něm asi 15 minut. Poté nohy vyndejte a můžete je opláchnout čistou teplou vodou. Poté je osušíte ručníkem a namažete krémem. Takto několikrát opakujte a uvidíte, že vaše nohy budou opět vypadat, jako byste právě přišli od pedikérky.  A pokud jsou opravdu zanedbané, tak po vytažení z lázně použijte pemzu, kterou nánosy tvrdé odumřelé kůže snadno a rychle odstraníte.

Tento postup samozřejmě není vhodný jenom ve chvíli, kdy se chcete zbavit problémů na vašich nohách, ale je vhodný také ve chvíli, kdy je chcete udržovat stále krásné. S nástupem léta se to hodí více, než cokoliv jiného.

Fotografie: Shutterstock

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]